|
|
کدخبر: ۱۴۸۲۲۷

پدرو مهاجم تیم فوتبال رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا یکی از مهاجمانی است که به احتمال زیاد در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم ملی اسپانیا را همراهی خواهد کرد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگارانپدرو رودریگر لوسما: ملقب به پدرو سی، متولد ۲۸ ژوئیه ۱۹۸۷ در سانتا کروز در جزیره تنریف = جزایرقناری، فوتبالیست باشگاه بارسلونای اسپانیا می باشد. او و لیونل مسی تنها بازیکنانی در جهان هستند که در یک فصل درتمامی جام های معتبر باشگاهی در جهان موف۵ق به گلزنی شده اند و از این نظر در دنیا بی نظیر هستند او در تیم ملی اسپانیا هم بازی می کند.

وی در پست مهاجم است که در دو طرف چپ و راست حمله بسیار خوب بازی می کند. وی بازیکنی راست پاست ولی هر دوپا(چپ و راست) می تواند بازی کند.
او در قهرمانی تیم بارسلونا در سوپر جام اروپا و جام باشگاه های جهان با گلزنی های خود نقش بسیار مهمی داشته است. پدرو سومین گلزن تیم بارسا بعد از لیونل مسی ودیوید ویا در سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ بوده است. این بازیکن تا سال ۲۰۱۶ با باشگاه بارسلونا قرار داد بسته است و قیمت این بازیکن ۹۰۰۰۰۰۰۰ یورو تا ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ یورو می باشد.

** سابقه ملی
پدرو در سال ۲۰۱۰ توسط ویسنته دل بوسکه در اسپانیا در لیست ۲۳ نفری تیم ملی اسپانیا در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی قرار گرفت. او اولین بازی خود را در بازی دوستانه اسپانیا مقابل عربستان صعودی که با برد ۳-۲ اسپانیا به اتمام رسید انجام داد.
در ۸ ژوئن ۲۰۱۰ در بازی اسپانیا مقابل لهستان پدرو اولین گل درتیم ملی را در کارنامه خود ثبت کرد.

وی با اینکه تجربه کمتری نسبت به فرناندو تورسل داشت در بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۰ مقابل هلند به جای فرناندو تورسل در ترکیب اصلی این تیم قرار داشت که با تک گل آندرسی اینیستا به پایان رسید و منجر به قهرمانی تیم ملی اسپانیا در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی شد.

** افتخارات

*باشگاهی اسپانیا(لالیگا)(۳)
۲۰۱۰-۲۰۱۱ / ۲۰۰۹-۲۰۱۰ / ۲۰۰۹-۲۰۰۸، قهرمانی جام حذفی اسپانیا(کوپادل ری)(۱) ۲۰۰۹-۲۰۰۸، قهرمانی سوپرلیگ اسپانیا(۳) ۲۰۱۲-۲۰۱۱ / ۲۰۱۱-۲۰۱۰ / ۲۰۱۰-۲۰۰۹، قهرمانی جام باشگاه های اروپا(۲)
۲۰۱۱-۲۰۱۰ / ۲۰۰۹-۲۰۰۸،
قهرمانی سوپر جام اروپا(۲)
۲۰۱۲-۲۰۱۱ / ۲۰۱۰-۲۰۰۹،
قهرمانی جام باشگاه های جهان(۲)
۲۰۱۲-۲۰۱۱ / ۲۰۱۰-۲۰۰۹، تمامی این عناوین به همراه باشگاه بارسلونا بدست آمده.

انتهای پیام /

ارسال نظر