|
|
کدخبر: ۱۴۸۴۷۹

نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج گفت: با توجه به اینکه تیم ملی ما در جایگاه بالایی قرار دارد و برای پیشرفت نیاز به مربی خارجی داریم، اما کمبود بودجه مانع جذب مربیان خارجی شده است.

مریم شهیدیان در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،درباره برگزار نشدن لیگ بر تر بانوان گفت: ما هم تلاش خود را برای برگزار شدن لیگ بر تر بانوان کرده ایم و اقدامات را به گونه ای کرده بودیم که هزینه شطرنج بازان پایین بیاید، اما بنده فکر می کنم یکی از علت های برگزار نشدن این لیگ شرایط تحصیلی دختران نوجوان و جوان است.

شهیدیان بیان کرد: برای سال ۹۳ تمهیداتی اندیشیده ایم که در کنار لیگ بر تر آقایان لیگ بر تر بانوان نیز برگزار شود.

وی در ادامه درباره عملکرد شطرنج بانوان در سال ۹۲ افزود: در سال ۹۲ شطرنج بانوان عملکرد رو به رشدی داشته است و جایگاه بانوان که در جهان ۱۹ بود در سال گذشته با برپایی المپیاد به مقام نهم جهانی رسیدیم و امیدوارم بتوانیم این نتیجه را حفظ کنیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج عنوان کرد: مشکل بودجه همچنان گریبانگیر ما هست و از تمام بودجه مصوب شده در سال ۹۲را دریافت نکرده ایم، چنانچه مشکل بودجه حل شود، با مدیریت خوب رئیس فدراسیون بازهم می توانیم شاهد ارتقای جایگاه شطرنج بانوان باشیم.

شهیدیان گفت: تیم ملی ما جایگاه بالایی دارد و برای اعزام های پیش رو به مربیان خارجی نیاز داریم، اما کمبود بودجه مانع جذب مربیان خارجی شده است.

وی در پایان درباره جذب اسپانسر در شطرنج خاطرنشان کرد: ورزش شطرنج به گونه ای است که تبلیغات تلویزیونی ندارد و باید کارهای علمی برای آن صورت بگیرد، اما برای جذب اسپانسر اقدامات خاصی صورت نگرفته است و برای پیشرفت شطرنج باید کمک های مالی بیشتری صورت بگیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر