|
|
کدخبر: ۱۴۸۴۹۴

مالدینی اسطوره باشگاه فوتبال میلان ایتالیا هشدار داد اگر بازسازی اساسی و سرمایه گذاری قابل توجهی در این باشگاه صورت نگیرد مشکلات میلان در درازمدت ادامه خواهد داشت.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،تیم میلان در حال حاضر در رده دوازدهم جدول رده بندی سری آ قرار دارد. میلان ۴۰ امتیاز کمتر از یوونتوس صدرنشین دارد و این در حالی است که نه بازی به پایان رقابت های سری آ باقی مانده است. میلان - که پنج بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده است - همانند اینتر ممکن است نتواند فصل بعد به رقابت های لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

مالدینی - که به عنوان کاپیتان میلان پنج بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و هفت بار قهرمان سری آ شده است - اعلام کرد: عملکرد میلان قابل پذیرش نیست. مالدینی بر این باور است چشم انداز بهبود اوضاع میلان بهبود نخواهد یافت مگر این که این باشگاه راهبردی بلندمدت اتخاذ کند، راهبردی که به این باشگاه اجازه می دهد بتواند با یوونتوس، بایرن مونیخ و رئال مادرید رقابت کند. مالدینی - که در سال ۲۰۰۹ بازنشسته شد - در گفتگو با روزنامه گزتا دلا اسپورت گفت: «من احساس خشم و ناامیدی دارم.»

وی در ادامه افزود: «دلیل این ناامیدی نتایجی است که میلان کسب کرده است و مهمتر آن که هر آنچه که ما طی ۱۰ سال برای موفقیت میلان انجام دادیم در حال از بین رفتن است.»
مالدینی ۴۵ ساله معتقد است رفتن بازیکن از این باشگاه در تابستان ۲۰۱۲ از جمله فروش زلاتان ابراهیموویچ و تیاگو سیلوا به پاری سن ژرمن فرانسه آغاز نزول میلان بود.» او همچنین از آدریانو گالیانی رئیس باشگاه میلان انتقاد کرد.

مالدینی گفت: «ممکن است برخی فکر کنند من انسان نمک نشناسی هستم اما این گونه نیست. من بخشی از این باشگاه هستم و دو فرزندم در رده نوجوانان میلان بازی می کنند.»

مالدینی همچنین تصریح کرد: «اما میلان دیگر توانایی رقابت با تیم هایی همانند یوونتوس را ندارد و دیگر جزء ده تیم برتر اروپا نیست. در سال ۲۰۰۷ زمانی که ما فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدیم من به گالیانی گفتم به این موضوع فکر نکن که ما بهترین تیم اروپا هستیم. من دریافتم که بدون سرمایه گذاری قابل توجهی رو به نزول خواهیم رفت. این نخستین گام بود اما فروش ابراهیموویچ و تیاگو سیلوا هم بر مشکلات افزود.

گالیانی یک رهبر بزرگ است اما نمی تواند بازیکنان را درک کند. او دیگر نمی تواند به تنهایی از عهده امور میلان بر اید. در گذشته ما گروهی از بازیکنان قدرتمند داشتیم. علاوه بر گالیانی افراد متخصص دیگر هم در باشگاه حضور داشتند.»

مالدینی اذعان داشت: «با رفتن شمار زیادی از بازیکنان برجسته تیم به سوی سقوط پیش رفت هواداران میلان طرحی درازمدت می خواهند.»

میلان در ماه ژانویه کلارنس سیدورف را جایگزین ماسیمیلیانو آلگری به عنوان سرمربی کرد. اما مالدینی بر این باور است که سیدورف - که ده سال طلایی را در میلان سپری کرد - با بر عهده گرفتن هدایت میلان جام زهر نوشیده است.

در پایان خاطرنشان می شود: در سال ۱۹۹۷ میلان تحت هدایت اسکار تابارز در سری آ یازدهم شد و در سال ۱۹۹۸ با آمدن فابیو کاپلو میلان در رده دهم ایستاد.

اما در سال ۱۹۹۹ با آمدن آلبرتو زاکرونی میلان بار دیگر قهرمان سری آ شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر