|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۳۴

هفته بیست و نهم لالیگا اسپانیا

در نبردی پرگل و ال کلاسیکو شماره ۲۵۹ که لیونل مسی هت تریک کرد، بارسلونا موفق شد در پایتخت اسپانیا بر رئال مادرید غلبه کرده و موجب صدرنشینی اتلتیکو مادرید شود.

به گزارشخبرگزاری فارساز ساعت ۰۰:۳۰ بامداد تیم های رئال مادرید و بارسلونا اسپانیا جدال موسوم به ال کلاسیکو را در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو آغاز کردند. در این دیدار که دربی شماره ۲۵۹ میان دو تیم در نبرد سنتی به حساب می آمد.

در این پیکار کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی رئالی ها با استفاده از دیگو لوپز در دروازه، کارواخال، سرخیو راموس، په په و مارچلو در خط دفاع، ژابی آلونسو، مودریچ، دی ماریا در خط میانی، بیل، رونالدو و بن زما تیمش را به میدان فرستاد.

در سوی دیگر میدان خرادو مارتینو، مربی آرژانتینی کاتالان ها ازترکیب ویکتور والدس در دروازه، دنی آلوس، پیکه، ماسکرانو و جوردی آلبا در خط دفاع، بوسکتس، ژاوی، فابرگاس واینیستا در خط میانی، نی مار و مسی درخط حمله بهره گرفت.

در این پیکار که در مجموع ۷ گل داشت و سهم میهمان کاتالانی ۴ گل بود، لیونل مسی هت تریک کرد و ۳ گل برای آبی و آناری پوشان زد.

او در دقایق ۴۲،۶۵ و ۸۴(هردو پنالتی) گل های دوم تا چهارم بارسا را زد. گل نخست یاران او توسط اینیستا دقیقه ۷ زده شد.

در مقابل رئال دو گل نخست خود را توسط بن زما در دقایق ۲۰ و ۲۴ زد. ضمن آنکه کریس رونالدو دقیقه ۵۵ از روی نقطه پنالتی زننده گل سوم تیمش بود.

با این نتیجه رئال مادرید هم امتیاز با اتلتیکومادرید شد و گل زده بهتری هم نسبت به شاگردان سیمئونه دارد اما با توجه به نتیجه دیدار دو تیم در دیدارهای رودررو این اتلتیکو مادرید بود که در پایان هفته بیست و نهم صدرنشین جدید لالیگا شد.

در حالیکه بارسلونا ۶۹ امتیازی شد و در فاصله یک امتیازی مادریدی ها قرارگرفت تا با امیدواری بیشتر در هفته های بعدی بتواند فاصله یک امتیازی را جبران کرده و به مقام قهرمانی برسد.

در دقیقه ۶۲ داور بازی سرخیو راموس، مدافع با تجربه رئالی ها را به خاطر کارت زرد دوم از زمین اخراج کرد و مادریدی ها مجبور شدند ۱۰ نفره به کار ادامه دهند.

*سایر نتایج:

اوساسونا یک – سویا ۲

گل ها: آکونا ۹۰ برای اوساسونا، بوستارا ۲۷، باکا ۴۵(پنالتی)

بتیس صفر - اتلتیکومادرید ۲

گل ها: آرناس ۵۸، دیگو کاستا ۶۴

والنسیا ۲ - ویارئال یک

گل ها: خاوی فوگوئو ۳۵،۴۴ برای والنسیا، دوس سانتوس ۸۳ برای ویارئال

انتهای پیام / ن

ارسال نظر