|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۹۵

دی ماریا هافبک تیم فوتبال رئال ماردید که تاکنون عملکرد مناسبی در تیم باشگاهی شدن داشته به احتمال زیاد در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور خواهد داشت.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاراندی ماریا هافبک تیم فوتبال رئال ماردید که تاکنون عملکرد مناسبی در تیم باشگاهی شدن داشته به احتمال زیاد در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور خواهد داشت.

آنخل دی ماریا یا آنجل دی ماریا بازیکن تیم ملی آرژانتین است.

او متولد ۱۴ فوریه در آرژانتین است و به عنوان بازیکن تاکنون در تیم های رزاریو سنترال، بنفیکا و رئال مادرید بازی کرده است در سال ۲۰۰۱ در حالی که تنها ۱۳ سال داشت به تیم نوجوانان روساریو پیوست و بعد از ۴ فصل حضور در همین تیم در سال ۲۰۰۵ اوایل بازی خود را انجام داد بازی های درخشان دی ماریا در لیگ آرژانتین مورد توجه چند باشگاه از جمله روبین کازان روسیه قرار گرفت که این انتقال تا پای نهایی شدن پیش رفت ولی به دلایلی نا تمام ماند دی ماریا در ژوئیه ۲۰۰۷ به بنفیکا پیوست و به مدت سه سال در این تیم ماند و بازی های زیبایی را به نمایش گذاشت و همچنین زیباترین گل لیگ پرتغال را دی ماریا از فاصله ۲۷ متری به ثمر رساند و مورد توجه باشگاه های مطرح اروپایی اینتر میلان، منچستریونایتد و رئال مادرید قرار گرفت و در ژوئیه ۲۰۱۰ با قرار دادی ۶ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو به رئال ماردرید پیوست او سرعت و جنگندگی بالایی در رئال مادرید دارد.

ملی
او تاکنون ۴۱ بازی ملی هم برای تیم ملی فوتبال آرژانتین انجام داده است او توانست به همراه مسی در سال ۲۰۰۸ قهرمان المپیک شود.

افتخارات تیمی
مدال طلای المپیک پکن ۲۰۰۸ با آرژانتین، قهرمانان زیر ۲۰ سال جهان ۲۰۰۷ با آرژانتین، قهرمانی لیگ پرتغال ۲۰۰۹،۲۰۱۰ با بنفیکا، قهرمان جام حذفی پرتغال ۲۰۰۸،۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ با بنفیکا، کوپادل ری ۲۰۱۱،۲۰۱۰ با رئال مادرید، قهرمانی جام جهانی جوانان ۲۰۰۷ با آرژانتین قهرمانی لالیگا ۲۰۱۲،۲۰۱۱ با رئال مادرید.

فردی
بهترین بازیکن لیگ پرتغال ۲۰۱۰،۲۰۰۹

انتهای پیام /
ارسال نظر