|
|
کدخبر: ۱۴۸۶۹۹

رضا قوچان نژاد بازیکن دو رگه تیم ملی و عامل صعود تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل محسوب می شود یکی از مسافران جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خواهد بود.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانحضور قوچان نژاد در ترکیب تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بهانه ای شد تا زندگی نامه این بازیکن را مورد بررسی قرار دهیم.

رضا قوچان نژاد با نام کامل رضا قوچان نژاد نورنیا متولد ۲۹ شهریور ۱۳۶۶ در مشهد می باشد بازیکن فوتبال ایرانی هلندی شاغل در استاندارد لیژ است که در لیگ برتر بلژیک بازی می کند.

نام مستعار رضا قوچان نژاد در کشور بلژیک و هلند " گوچی " است وی همچنین سابقه عضویت در تیم زیر ۱۹ ساله های هلند را در کارنامه دارد قوچان نژاد تک گل برتری تیم ملی میدان در برابر تیم ملی کره جنوبی را در ۲۸ خرداد سال ۱۳۹۲ وارد دروازه کره جنوبی و باعثصعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شد که گل وی به تیم ملی کره جنوبی را مشابه گل خداداد عزیزی به استرالیا نام برده شد و در بین جوایز و روزنامه ها به حماسه ساز اولسان معروف گشت.

زندگی شخصی

وی متولد مشهد است و پدر و مادری مشهدی دارد و در زمان کودکی به همراه خانواده اش به هلند مهاجرت کرد وی در رشته علوم سیاسی نیز مدرک دانشگاهی دارد و همچنین در موسیقی معروف می باشد به طوری که از استعداد زاتی در نواختن ویلن برخوردار است وی در اظهاراتش از علاقه اش به شهر مشهد و تیم ابومسلم گفته بود وی پسرخاله عقیل اعتمادی، دروازبان ایرانی هلندی اسبق باشگاه تراکتورسازی است.

حضور در تیم ملی فوتبال ایران


کارلوس کی روش در روز ۲۲ اکتبر ۲۰۱۱ طی تماسی تلفنی از قوچان نژاد که در شهر لیر بلژیک بود دعوت کرد به تیم ملی فوتبال ایران بپیوندد قوچان نژاد در مدت من حضورش در تیم ایران تبدیل به یک ستاره شد و توانست با گلزنی در ۳ مسابقه پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ به یک قهرمان ملی تبدیل شود.

آمار باشگاه حرفه ای

هیرنفین


در سال ۲۰۰۵ به باشگاه هیرنفین پیوست او بازی حرفه ای خود را در آپریل ۲۰۰۶ در بازی خانگی در مقابل ای زد آلکار به عنوان تعویضی به جای فرناندو در ولد آغاز کرد او در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ به تیم GOAHEDAD EAGLES به صورت قرضی پیوست.

در تابستان ۲۰۰۹ قوچان نژاد قرار دادش با هیرنفین را به خاطر تحصیلات آکادمیک تمام کرد به علاوه این که او به عنوان آماتور به تیم فوتبال GOAHEDAD در قراردادش پیوست.

کمبود

اگر چه قوچان نژاد از تیم فوتبال GOAHEDAD در فصل زمستان ۲۰۰۹-۲۰۱۰ بود ولی ناگهان با کمبود قرار دادی ۵/۲ ساله است او در اوایل بازی خود برای کمبود در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۰ مقابل باشگاه فوتبال ویندام ۹ ثانیه بعد از ورود او اولین گامش را برای تیمش زد تیم Sint - Truidense رضا در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۲ به باشگاه؟ Sint - Truidense پیوست مدت قرار دادش ۳ سال بود او اولین گل را در لیگ برتر فوتبال بلژیک به تیم براج زد.

استاندارد لیژ

در ۳۱ آگوست ۲۰۱۲ او با توافق با تیم استاندارد لیژ به این تیم پیوست قوچان نژاد با قرار داد ۵/۳ ساله در ژانویه در حالی به استاندارد لیژ ملحق شد که ۱۰ گل از دروازده بازی را در نیمه دوم فصل که در Sint - Truidense مانده بود زد او اولین گلش برای لیژ را در ۱۹ می و در ۳-۴ پلی آف در بازی مقابل تیم موکرن زد در فصل پیش رو رضا به همراه تیم لیژ در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۳ - ۲۹۱۴ بازی می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر