|
|
کدخبر: ۱۴۸۷۱۷

دیدیه دشامپ در گفتگو با سایت فیفا؛

دشامپ سرمربی تیم فرانسه معتقد است تیمش برای پیشرفت به برزیل خواهد رفت.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران" دیدیر دشامپ " اولین فوتبالیست فرانسوی است که در سال ۱۹۹۳ به عنوان بازیکن یکی از باشگاه های فرانسه جام قهرمانی باشگاه های اروپا را بالای سربرد.

او مجددا توانست ۳ سال بعد این قهرمانی را با یوونتوس تجربه کند.

نظرتان در مورد تیم فرانسه در دور انتخابی چیست؟
رقابت های خیلی سختی بود. ما در گروهی بودیم که پنج تیم در آن حضور داشت و اسپانیا قهرمان جهان هم یکی از آن تیم ها بود. همه ی تیم ها بسیار قوی بودند و ما مجبور شدیم به بازی پلی آف برویم. همانطور که می دانید بازیهای پلی آف اصلا آسان نیست. اگرچه بازی مقابل تیم اوکراین برای ما سخت بود، اما توانستیم در خانه بازی را به نفع خود تمام کنیم. اما بالاخره توانستیم به هدفمان دست یابیم و به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه یابیم. خیلی برایمان لذت بخش بود که توانستیم شادیمان را با هوادارانمان قسمت کنیم.

به نظرتان راجع به هواداران تیم فرانسه چیست؟
بسیاری از مردم فرانسه پشت ما هستند و از ما حمایت می کنند. ممکن است که مطبوعات از ما انتقاد کنند و ممیزهایی علیه تیم ما بنویسند، اما مردم و من به بازیکنان تیممان اعتقاد خیلی زیادی داریم. وقتی که شرایط سختی برای تیم ما بوجود می آید، بازیکنانمان بهترین بازی را از خود به نمایش می گذارند.

قبل از بازی چه چیزی به بازیکنان تیممان گفتید؟ قبل از بازی به آنها گفتم شانس این را دارند که در تاریخ ماندگار شوند. بازیکنان دریک بازی نقش بسیار مهمی دارند. شاید یک سری مربی و دستیارانش هم نقش تأثیرگذاری داشته باشند، اما به نظر من نقش بازیکنان تأثیرگذارتر است. بعد از مسابقه من به بازیکنان تبریک گفتم. آنها باید به خودشان افتخار کنند. آنها باعثشدند که هواداران تیممان غرق شادی شوند.

واقعا کار آسانی نبود اما بازیکنان ما توانستند فعل خواستن را صرف کنند و به هدفشان که حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود برسند.

آیا بازیکنان فرانسه توانستند جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را فراموش کنند؟
هیچ کس نمی تواند اتفاقاتی که در آن جام جهانی رخ داد را فراموش کند. آن جام جهانی بخشی از تاریخ ماستف ولی باید گذشته را فراموش کنیم. در حال حاضر مهمترین چیزها جام جهانی ۲۰۱۴ آفریقای جنوبی و مسابقات قهرمانی جام ملتهای ۲۰۱۶ اروپا است. تیم فرانسه باید تا جای ممکن تلاش کند و به اهدافش برسد. ما برای پیشرفت رو به جلو حرکت کردن به برزیل خواهیم رفت.

چه بازیکنانی را به تیمتان برای حضور در جام جهانی دعوت خواهید کرد؟
من تلاش خواهم کرد بهترین بازیکنان را جمع آوری کنم. مهمترین فاکتور با آمادگی کامل بازیکنان است. اگر بازیکنانی باشند که در هفته های آخر کمتر بازی کنند، بهتر است بدلیل اینکه در جام جهانی خسته نخواهند بود. البته من استعدادهای فردی را هم درنظر می گیرم اما مهمترین عامل داشتن اعتماد در تیم و روحیه خوب است. ما قرار است که قبل از شروع جام جهانی مدت طولانی را در اردو باشیم. تعادل تیمی و ذهنی بازیکنان یکی از موارد ضروری است.

نظرتان راجع به برگزاری جام جهانی در کشور برزیل چیست؟
بزریل سرزمین فوتبال است. بازیکنان، مربیان، هواداران و همه وهمه ردپای جام جهانی را در سردارند، اما برگزاری این رقابت ها در جام جهانی به زیبایی های این رویداد اضافه خواهد کرد. چه در برزیل باشد و چه در جای دیگر هیچ رویدادی زیباتر از جام جهانی نیست.

انتهای پیام /


ارسال نظر