|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۴۳

برای خانه تکانی بیشتر «تز» می دهم

خبرگزاری تسنیم: سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری کشورمان گفت: بهترین عیدی ام را ۶ ماه پیش از خداوند گرفتم.

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، کوروش باقری یکی از موفق ترین مربیان سال ۹۲ ورزش ایران بود که با وجود بیماری توانست بار دیگر تیم ملی وزنه برداری ایران را برای دومین بار به سکوی سومی جهان برساند. باقری هرچند با یک تیم نه چندان کامل راهی مسابقات شد اما با وجود استفاده از نفرات جوان توانست مقام سوم جهان را از آن خود کند.

سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری کشورمان پس از مسابقات جهانی عطای کار در این رشته را به لقایش بخشید و برای همیشه از دنیای وزنه برداری خداحافظی کرد. در روزهای آغاز سال ۹۳ گفت و گویی متفاوت و نوروزی با کوروش باقری انجام دادیم که از نظرتان می گذرد:

*تسنیم: سال ۹۲ برای شما چگونه گذشت؟

سال ۹۲ برای من پر فراز و نشیب و پرکار بود. شرایط جدیدی برایم پیش آمد اما آنچه مهم است اینکه به نتیجه دلخواه رسیدیم و از نظر خودم سربلند و موفق از آزمون ها بیرون آمدم. در مهرماه یک سر به آن دنیا رفتم و برگشتم و این تجربه سخت و جدیدی برای من بود که از لحاظ جسمانی روی من تاثیرات منفی زیادی گذاشت اما از لحاظ روانی مثبت بود، از نظر من نیمه پر لیوان مهم است که خدا لطفش را شامل حال من کرد و حالا زنده هستم.

*تسنیم: بهترین لحظه سال ۹۲ برای شما کدام بود؟

همان لحظه ای بود که کاپ مقام سومی تیم ایران در مسابقات جهانی را گرفتم. اگرچه یک بار دیگر نیز آن را کسب کرده بودیم اما این یکی از لحظات خوب و فراموش نشدنی سال ۹۲ بود.

*تسنیم: و بدترین لحظه سال گذشته؟

زمانی بود که در بیمارستان، دنیا برای من زیر و رو شد و راهی اورژانس شدم. در بامداد اول مهر شرایط بدی را گذراندم و این موضوع بیشتر از اینکه برای من بد باشد لحظات بدی را برای همسرم رقم زد.

*تسنیم: چه آرزویی در سال ۹۳ دارید؟

امیدوارم با کمک پزشکان بتوانم بار دیگر شرایط جسمی ام را بهبود ببخشم و به شرایط ایده آلی برسم. در تحصیل نیز مقطع دکترایم را تمام کنم و بیشتر به خانواده ام برسم. در این چند سال به دلیل مشغله کاری کمتر در خدمت خانواده بودم و اکنون می خواهم در کنار همسر و فرزندم باشم.

*تسنیم: آرزوی ورزشی ندارید؟

در سال ۹۳ هم بازی های آسیایی در پیش است و هم مسابقات جهانی وزنه برداری که بسیار حائز اهمیت است و عناوین تیمی که در این سال ها بی اهمیت بوده و برخی آن را بی تاثیر می دانستند اکنون حائز اهمیت است و هر تیم که بتواند در بین ۶ تیم اول قرار بگیرد، سهمیه کامل و ابتدایی المپیک ۲۰۱۶ را خواهد گرفت. امیدوارم تیم های ورزشی به خصوص وزنه برداران در تمامی مراحل زندگی ورزشی شان موفق باشند.

*تسنیم: البته در سال جدید مسابقات جام جهانی فوتبال هم برگزار می شود. فکر می کنید ایران چه نتیجه ای بگیرد؟

جام جهانی فوتبال برای من بسیارحائز اهمیت است و امیدوارم تیم ملی خوب کار کند و مردم خوشحال شوند.

*تسنیم: بهترین ورزشکار سال ۹۲ از نظر شما؟

بهادر مولایی بهترین ورزشکار سال ۹۲ است. با این حال سال گذشته کمتر به مولایی پرداخته شد و او در مسابقات بزرگسالان جهان با رکوردهای عالی و ارزشمند مدال نقره گرفت. البته رشته های دیگری نیز داشتیم که موفق بودند. ملی پوشان والیبال و کشتی گیران نیز عملکرد خوبی داشتند.

*تسنیم: و بهترین مربی سال گذشته؟

کار ولاسکو در والیبال خیره کننده بود و در هندبال نیز ما به جام جهانی رفتیم و این نشان می دهد که رشته های تیمی خوب کار کرده اند. در کشتی نیز قهرمان جهان شدیم و این کار بسیار بزرگی بود.

*تسنیم: آیا به همراه خانوادهخرید عید نیزانجام می دهید؟

این اتفاق در گذشته می افتاد اما امسال بیشتر وقت داشتم و بیشتر به خرید رفتم. سال های قبل ما کم کاری می کردیم و بیشتر در اردوی تیم ملی بودیم. نوروز یک عید باستانی است و برای همه ایرانی ها اهمیت ویژه ای دارد. همه خرید و دل های خود را نو می کنند با این حال من هر زمان که لباس نیاز داشته باشم به خرید می روم و اینگونه نیست که دقیقه نودی باشم. با وجود این برای بچه ها و خانم ها اهمیت خرید قبل از عید بیشتر است.

*تسنیم: در خانه تکانی قبل از عید هم کمک کردید؟

برای تمیز کردن خانه چون مشکل دارم، نمی توانم زیاد کمک کنم اما خانم ها کارهای لازم را انجام می دهند و من نقشی در آن ندارم و بیشتر «تز» می دهم!

*تسنیم: عیدی هم می دهید؟

معمولا به بچه ها عیدی می دهم و هر اسکناسی هم که از کیفم بیرون بیاید به آنها خواهم داد. البته اگر تعداد نفرات زیاد باشد تراول ها باید مخفی شوند اما اگر یکی دو نفر باشند ایرادی ندارد و می شود تراول داد!

*تسنیم: بهترین عیدی که تاکنون دریافت کرده اید، چیست؟

بهترین عیدی ام را ۶ ماه پیش دریافت کردم و خدا لطف کرد و زنده ماندم. در بچگی هم عیدهایی به ما می دادند که خیلی شیرین و دلچسب بود.

*تسنیم:عیدها در اردوی تیم ملی نیز حضور داشته اید؟

سال ۷۵ عید در اردو بودم و ایوانف سرمربی ما بود. در آن زمان صفحه و دیگر وسیله های وزنه برداری را سر سفره گذاشتیم و با توجه به اینکه در روز ۱۳ فروردین پرواز داشتیم آن سال برای ما خیلی خاطره انگیز شد. در آن زمان برخواه، نصیری نیا و دیگر بچه های قدیمی در اردو حضور داشتند.

*تسنیم: صحبت خاص دیگری ندارید؟

- سال ۹۳ را به همه تبریک می ‎گویم و امیدوارم اسب همه زین و همه آرزوهای خوب محقق شود و همه خرسند و شاد باشند و بیماران شفا پیدا کنند.

گفت و گو: محسن جعفری

انتهای پیام /

ارسال نظر