|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۴۶

علی انصاریان بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اوضاع نامساعد فوتبال و فوتبالیست های کنونی صحبتهایی مطرح کرده است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، تعطیلات نوروز ۹۳ بهانه ای شد تا پای صحبت های انصاریان بنشینم.

*گروه شما بازیکنان غیرحرفه ای زندگی کردند؟

از نظر من بحثنسل نیست و فرقی ندارد که کدام نسل است در دوره ای هم که بازی می کردم، بازیکنی بود که سیگار می کشید پس این موضوع ربطی به دوره خاصی ندارد.

*می گویند پول نسل جدید فوتبال را خراب کرده است؟

اینکه پول زیاد آدم را خراب می کند به جای خود، اما کسی که از پولش بد استفاده کند آینده اش مشخص است.

*نسل شما غیرحرفه ای زندگی می کرد یا نسل فعلی؟

ربطی به نسل و حتی پول ندارد مهدی فنونی زاده؟، مجتبی محرمی، شاهرخ و شاهین بیانی و رضا رجبی مگر پول زیاد داشتند؟ من فکر می کنم به طرز تفکر خودشان بستگی دارد که چطور به زندگی نگاه می کنند.

*اسم هایی که نام بردی مربوط به نسل شما نبود؟

اگر بحثمقایسه باشد باید بگویم دوره ای که ما بازی می کردیم هم شاهد چنین مسائلی بودیم اما دراین دوره مسائلی مثل کشیدن سیگار و قلیان به صورت علنی مطرح می شود.*دلیل علنی شدن این مسائل را چه می دانید؟

من معتقدم هر انسانی در اجتماع بزرگ می شود و تحت تاثیر جامعه آموزش می بیند آدم ها در جمع خیلی مسائل را یاد می گیرند اما اینکه بخواهیم بگوییم یک بازیکن تحت تاثیر جمع و محیط وارد چنین حاشیه هایی می شود را قبول ندارم من تصمیم می گیرم چگونه زندگی کنم من هم اگر می خواستم می توانستم دنبال سیگار بروم اما نرفتم.

*اتفاقا به این دلیل با شما صحبت می کنیم که در دوران خودتان پرحاشیه بودید؟

من اصلا خلاف نداشتم نه اینکه بچه مثبت بودم اما دنبال سیگار و این مسائل نبودم مهمانی و شب زنده داری داشتم اما طرف دود نرفتم.

چرا بازیکنی مثل علی انصاریان به قول خودش با این همه حاشیه دنبال دود و… نرفت؟

راحت بگویم علی انصاریان پدر و مادرش بالای سرش بودند و هرگز دنبال این مسائل نرفت، حاشیه و سر و صدا داشتم، هنوز هم مردم از آن دوره می گویند اما یک بار نشنیدند که بگویند علی انصاریان قلیان کشیده یا دنبال سیگار بوده است.

*چرا بازیکنان با اینکه نظارت ها و آگاهیشان بالا رفته اما باز هم غیر حرفه ای زندگی می کنند؟

برای اینکه ظرفیت ها پایین آمده و متاسفانه همان بحثی که شما گفتید، پول زیاد این نسل را خراب کرده است و اینها نمی دانند پول به تنهایی خوشبختی نمی آورد.*چرا پول حرفه ای می گیرند اما حرفه ای کار نمی کنند؟

اصلا این حرف را قبول ندارم فوتبال ما نه حرفه ای است و نه پول حرفه ای در آن وجود دارد من معتقدم بحثما ربطی به فوتبال حرفه ای ندارد هر ورزشکار باید مراقب خودش باشد.

بازیکنان فعلی باید آینده را ببینند ما هم برایمان صد هزار نفر بلند می شد و آنقدر تابلو بودیم که هنوز مردم ما را با دست نشان می دهند، اما یک اصولی را رعایت کردیم به نسل فعلی می گویم طوری جوانی کنید که پیری یادتان نرود زمانی می شود که تنهایی و خلوت سراغتان می آید که آن وقت یاد این روزها می افتید.

منبع: مجله تماشاگر

انتهای پیام /

ارسال نظر