|
|
کدخبر: ۱۵۰۴۲۲

کرمی بازگشت خوبی به شیاپ چانگ داشت

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: عملکرد ملی پوشان در تورنمنت هلند قابل قبول بود و فکر می کنم در آینده تیم ملی قُلدری را خواهیم داشت.

بیژن مقانلو در گفت و گو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد برگزاری مرحله دوم انتخابی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: اردوی تیم ملی تکواندو پس از برگزاری مرحله اول انتخابی تیم ملی و راه یابی شش تکواندو کار به اردوها آغاز شد و قرار است مرحله دوم انتخابی ها روز جمعه برگزار شود. با این حساب پس از انتخابی روز جمعه ریزشی در بین نفرات حاضر در اردوها خواهیم داشت و از بین نفرات رنکینگ دار و دعوت شده ها به اردوی تیم ملی شش نفر به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

وی افزود: امسال تقریباً سال مهمی را پیش رو داریم و به همین دلیل بلافاصله اردوها را از روز شنبه آغاز خواهیم کرد. ۱۹ فروردین تکواندوکارانی که در رنکینگ فدراسیون جهانی نامشان وجود دارد و شانس حضور در المپیک برزیل را دارند برای کسب امتیاز لازم راهی تورنمنت آلمان خواهند شد که در کنار نفراتی که مشخص هستند مهدی خدابخشی و ابوالفضل یعقوبی نیز اعزام خواهند شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در مورد شرایط فنی و کیفی تورنمنت هلند که اواخر سال گذشته برگزار شد و ملی پوشان در آن مسابقات حضور پیدا کردند، گفت: تورنمنت هلند به خاطر امتیاز بالایی که داشت واقعا از شرایط فنی بسیار خوبی برخوردار بود. به خاطر شرایطی که مسابقات داشت مبارزات در ۱۲ شیاپ چانگ برگزار شد و هر کدام از ملی پوشان برای رسیدن به مدال طلا باید در شش تا هفت مسابقه با حریفان خود مبارزه می کردند. حضور قهرمانان المپیک و جهان در مقابل تکواندوکاران ما باعثشده بود که مبارزات خوبی را از آنها شاهد باشیم.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال سجاد مردانی نماینده سنگین وزن تیم ملی با نماینده گابن و ایتالیا که قهرمان و نایب قهرمان المپیک بودند مبارزه کرد که از نظر ما مبارزات قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت. باقری معتمد نیز سروت تازگل تکواندوکار تیم ملی ترکیه را شکست داد و انتقام شکست در المپیک لندن را از او گرفت.

مقانلو در پاسخ به این سؤال که بازگشت یوسف کرمی برای اولین بار پس از مدت ها به شیاپ چانگ چطور بود گفت: یوسف با مبارزاتی که انجام داد نشان داد که بازگشت خوبی به تکواندو دارد و می تواند دوباره روزهای اوج خود را تکرار کند. کرمی در بازی پنجم در راند طلایی بازی را واگذار کرد و اگر حقش را داوران نادیده نمی گرفتند می توانست نتایج بهتری را کسب کند.

سرمربی تیم ملی در ادامه خاطر نشان کرد: در مجموع از عملکرد همه ملی پوشان در تورنمنت هلند راضی هستم و فکر می کنم با اضافه شدن نفراتی دیگر به ملی پوشان در آینده تیم ملی قُلدری را خواهیم داشت. امیدورام با حمایت خانواده تکواندو از این تیم بتوانیم در مسابقات پیش رو بهترین نتایج را برای کشورمان کسب کنیم.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر