|
|
کدخبر: ۱۵۰۷۴۰

تیم ملی فوتبال فرانسه در ۱۹ دوره ای که مسابقات جام جهانی برگزار شده است توانسته یک بار این جام را فتح کند.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی فرانسه در رقابت های جام جهانی یک بار قهرمان و یک بار نیز نایب قهرمان شده است.

درخشش فوتبال فرانسه در جام جهانی به ۳ دوره این مسابقات یعنی سال های ۱۹۳۸،۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ برمی گردد.

فرانسوی ها ۲ بار و در سال های ۱۹۳۸ و ۱۹۹۸ میزبان این رقابت ها بوده اند و تنها قهرمانی اش نیز در سال ۱۹۹۸ رقم خورد و در سال ۲۰۰۶ نیز نایب قهرمان این رقابت ها شد.

در سال ۱۹۳۸ که به میزبانی فرانسه برگزار شد ۱۶ تیم حضور داشتند. درحالی که توپخانه ها برای جنگ جهانی دوم آماده می شدند و برخی از کشورها آماده این جنگ می شدند، فیفا تصمیم گرفت تا بار دیگر سومین دوره این مسابقات را در اروپا برگزار کند.

جالب ترین و پرگل ترین بازی این دوره، بین تیم های ایتالیا و مجارستان بود که با حضور ۶۵ هزار تماشاگر برگزار شد و ایتالیا با رقم زدن نتیجه ۴ بر ۲ مجارستان را شکست داد و قهرمان این دوره شد. سپس به دلیل جنگ جهانی دوم، دیدار های جام جهانی دچار ایستی ۱۲ ساله شد.

شانزدهمین دوره جام جهانی فوتبال در سال ۱۹۹۸ در کشور فرانسه برگزار شد که با قهرمانی کشور میزبان به پایان رسید. فرانسه در دیدار پایانی توانست برزیل را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد و برای نخستین بار به قهرمانی این رقابت ها دست پیدا کند.

فرانسه در سال ۲۰۰۶ که به میزبانی آلمان برگزار شد بار دیگر توانست به دیدار پایانی راه پیدا کند اما در مصاف با ایتالیا در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و به نایب قهرمانی بسنده کرد.

" زین الدین زیدان " یکی از ستاره های فراموش نشدنی فوتبال فرانسه است که درخشش فوق العاده اش در جام جهانی ۱۹۹۸ باعثشد نامش در اذهان حک شود. ۲ گل زیبای وی در دیدار پایانی آن دوره باعثشد تا " خروس ها " بدون هیچ چون و چرایی مقام قهرمانی را کسب کنند.

تیم ملی فوتبال فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی رکورد کمترین برد و ضعیف ترین حضور را داشته است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار