|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۵۳

هاینکس در گفتگوی اختصاصی با فیفا:

هاینکس سرمربی سابق بایرن مونیخ معتقد است آلمان همراه با برزیل و اسپانیا مدعیان قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، پوپ هاینکس سرمربی ۶۸ ساله و سابق تیم بایرن مونیخ در گفتگو با سایت فیفا درباره مسائل مختلفی صحبت کرده است و حالا این مربی با تجربه می خواهد از دوران بازنشستگی اش لذت ببرد.

*از افتخاراتی که در سال گذشته بدست آورید چه چیزی بیاد می آورید؟
همانطور که از تصاویر تلویزیونی هم مشخص است لحظات قهرمانی سراسر از احساس است. واقعا سال خوبی داشتیم و لحظات بیادماندنی زیادی در کارنامه خود ثبت کردیم.

*شما در سال ۲۰۱۳ به عنوان سرمربی سال انتخاب شدیدٰ این عنوان برایتان به چه معناست؟
افتخار بسیار بزرگی است. من واقعا خوشحال بودم. البته برای رسیدن به موفقیت تنها برخورداری از یک مربی طراز اول کافی نیست، بلکه به بازیکنان طراز اول هم احتیاج است. تیمم از نظم بسیار بالایی بهره مند بود و تمام کسانی که با من کار می کردند فوق العاده بودند و انگیزه خیلی بالایی داشتند.

* " یورگن کلوپ " همراه با شما نامزد عنوان مربی سال شد، آیا این می تواند نشان دهنده سطح بالای مربیان بوندسلیگا باشد؟
برای من بسیار خوشحال کننده است که ببینم در تمام جهان از سطح بالای مربیان بودندسلیگا صحبت می کنند این نشان دهنده قدرت بالای بوندس لیگا است من معتقدم ژرمن ها تا به حال چنین قدرتی نداشتند.
*نظرتان راجع به ۳ کاندید توپ طلا چه بود؟
هر ۳ آنها بازیکنان خیلی بزرگی هستند. لیونل مسی به اعتقاد من بازیکنی است هم طراز پله و مارادونا. فوتبال بازی کردن رونالدو شگفت انگیز است او بسیار از نظر فیزیکی قدرتمند است. ریبری هم یکی از با استعدادترین بازیکنان بایرن مونیخ است و نقش بسیار بزرگی در موفقیت های تیم بایرن داشته است.
*آیا وجه اشتراکی بین ستاره های سال ۱۹۷۰ و ستاره های کنونی جام جهانی وجود دارد؟
بله. هرچند تاریخ نشان داده است تیم های اروپایی در قاره آمریکا موفق نبودند. مسئله آب و هوایی و فاصله زیاد شهرهای برزیل با هم کار را برای تیم های حاضر در این رقابت سخت می کند، اما آلمان تیمی قدرتمند است که در هر پست ۲ بازیکن آماده دارد و در کنار برزیل، آرژانتین و اسپانیا از مدعیان اصلی قهرمانی محسوب می شود. آلمان باید اعتماد به نفس زیادی داشته باشد زیرا جدی ترین مدعی قهرمانی است.
*شما در جام جهانی ۱۹۷۴ قهرمان شدید، جام جهانی برای یک بازیکن به چه معناست؟
جام جهانی یک صحنه بین المللی است. جام جهانی ستاره های زیادی به دنیای فوتبال معرفی کرده است. در برزیل هم به همین روال خواهد بود و من مطمئن هستم یک یا ۲ ستاره جدید به دنیای فوتبال معرفی خواهد شد. به غیر از آب و هوا فکر می کنم تورنومنت خوبی در پیش رو داشته باشیم.
*شما تا به حال هدایت یک تیم ملی را بر عهده نگرفتید، آیا علاقه ای به این شغل ندارید؟
من تا به حال ۳ پیشنهاد داشته ام اما قبول نکردم. زیرا ترجیح می دهم هر روز با بازیکنان تمرین داشته باشم نه فقط سالی چند بار. من علاقه زیادی دارم تا هر روز با بازیکنان در تماس باشم. اما در تیم ملی نمی توان چنین تجربیاتی را داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین