|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۴۷

رکورد گرانترین نقل و انتقالات فوتبال جهان؛

در این گزارش به توضیح گرانترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال جهاد طی ادوار گذشته تاکنون خواهیم پرداخت.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، در شرایطی که بازار نقل و انتقالات لیگ های اروپایی در سال های اخیر بسیار پررونق شده است معاملات سنگین و میلیاردی باشگاه ها حکایت از سود سرشار و تبدیل کردن آن به نوعی از تجارت را دارد جالب است که بدانیم رکورد نقل و انتقالات با مبلغ ۱۰۰۰ پوند آغاز شده و هم اکنون این مبلغ پس از گذشت ۱۰۰ سال با رشد ۸۶ هزار برابر به مبلغ ۸۶ میلیون پوند رسیده است.

براین اساس در سال ۱۹۰۵ اولین رکورد نقل و انتقالات با حضور بازیکن ساندرلند در میدان بود و پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ پوند به ثبت رسید.
در سال ۱۹۶۱ هافبک بارسلونا در قبال ۱۵۲ هزار پوند به تیم آثمیلان پیوست وی توانست به این تیم ایتالیایی در کسب سه عنوان قهرمانی در سری A و یک عنوان قهرمانی در لیگ اروپا کمک کند.

بارسلونا در سال ۱۹۷۳ رکورد جهان را شکست و کافی بازیکن تیم آژاکس آمستردام را در قبال ۹۲۲ هزار پوند به نیوکمپ آورد؛ وی با باشگاه بارسلونا توانست به یک عنوان قهرمانی در لالیگا دست یابد.

۲ سال پس از این، رکورد جهان باز هم شکسته شد و این بار باشگاه ناپولی ایتالیا رقم نقل و انتقالات را به یک میلیون پوند رساند و ساولدی را از بولینا به ناپولی آورد.
*دیه گو مارادونا

تنها یک بازیکن در جهان است که موفق شده تاکنون دوبار متوالی رکورد گرانترین بازیکن جهان را به نام خو اختصاص دهد و او کسی نیست جز اسطوره سال های دور فوتبال آرژانتین دیه گو مارادونا.

مارادونا در سال ۱۹۸۲ از باشگاه بوکاجونیورز آرژانتین با مبلغ ۳ میلیون پوند به بارسلونا رفت ۲ سال پس از آن، باشگاه ناپولی با شکستن رکوردی دیگر با پرداخت مبلغ ۵ میلیون پوند وی را به خدمت گرفت و وی را از اسپانیا به ایتالیا آورد.
*ژان پیر پاپن

در سال ۱۹۹۲ باز تیم ایتالیایی دیگری به نام آثمیلان با جذب ژان پیر پاپن از المپیک مارسی رکوردشکنی کرد.

پاپن در کسب دو عنوان قهرمانی به تیم آثمیلان در سری A کمک کرد.
*لوئیس فیگو

در سال ۲۰۰۰ باشگاه رئال مادرید با پرداخت ۳۷ میلیون پوند به رقیب و حریف قدیمی خود بارسلونا موفق شد لوئیس فیگو بازیکن پرتغالی این تیم را جذب کند و رکورد جهان را بیش از دو برابر افزایش دهد. این مبلغ اولین رکورد رئال مادرید در میان ۲ رکوردی بود که تا به حال شکسته است.

لوئیس فیگو به تیم رئال مادرید برای کسب ۲ عنوان قهرمانی در لالیگا و یک عنوان در لیگ اروپا کمک کرد.

*زین الدین زیدان

رکورد بعدی رئال مربوط به خرید بازیکن فرانسوی این تیم زین الدین زیدان فوتبالیست و اسطوره ای جهان بود که با پرداخت مبلغ ۴۵/۶ میلیون پوند وی را از تورین(یونتوس) به سانتیاگو برنابئو آورد.

*کریستین رونالدو

در سال ۲۰۱۰ باشگاه رئال مادرید در ازای پرداخت ۸۰ میلیون پوند ستاره شیاطین سرخ را از اولترافورد به برنابئو آورد رکورد کریستین رونالدو که عنوان بهترین بازیکن جهان طی چند روزه یدک می کشید باقی ماند.
انتهای پیام /

ارسال نظر