|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۸۹

ورزش شنا از جمله ورزش هایی است که علاوه بر اینکه شادی و نشاط بی حدی را به وجود می آورد از تمامی جهات سلامتی انسان را تضمین می کند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، شنا را می توان نسبت به ورزش های دیگر متمایز دانست زیرا علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر روی دستگاه تنفسی و عضلانی می گذارد برای افرادی که دچار رماتیسم و یا ناتوانی های جسمی هستند یک نقطه قوت به شمار می رود و این افراد می توانند با استفاده از این ورزش هم تناسب اندام خود را حفظ می کنند و هم درد خود را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهند.

شنا ورزشی است که در آن تمام عضلات بدن به کار گرفته و تقویت می شود و برای بیماران رماتیسمی و کسانی که اضافه وزن دارند مناسب است شناور بودن در آب سبب می شود یک تناسب عمومی به بدن القا شود.

فشار آب بر بدن سبب سفت شدن مفاصل شده و خطر آسیب رسیدن به بدن در مقایسه با ورزش هایی که در خشکی انجام می شود پایین بیاید.

ورزشکاران حرفه ای و آماتور برای بهبود آسیب های که در طول مسابقات و تمرینات به آنها وارد می گردد و همچنین برای رهایی از دردهای مفصلی از شنا استفاده می کنند.

شایان ذکر است شنا برای افرادی که دچار بیماری هایی هستند که ممکن استدر اثر فعالیت ورزشی شدید بوجود آید مثمر ثمر واقع خواهد شد.حتی به افرادی که دچار آسم هستند نیز توصیه می شود که از بین ورزش های متفاوت شنا را انتخاب کنندچرا که هوا مرطوب و گرم استخر سبب می شود تحریک کمتری در مجاری تنفسی آنها ایجاد گردد.

از فواید ورزش شنا در تناسب اندام نه تنها در هنگام شنا فشار زیادی به بدن وارد نمی شود بلکه بهترین راه برای ایجاد تناسب اندام نیز محسوب می شود.

هنگام شنا کردن تمام عضلات بدن به کار گرفته می شوند که در این میان می توان به ماهیچه های شنا کمر شکم پا باسن و ران اشاره نمود و از آنجایی که مقاومت آب ۱۲ برابر هواست سبب افزایش قدرت و نیروی فرد نیز می شود.

این ورزش علاوه بر افزایش نیروی جسمانی دستگاه تنفسی را تقویت می کند که می توان کمتر ورزش را پیدا کرد که شامل چنین مزایایی باشد.

باید این نکته را مورد توجه قرار داد که کسانی که از چاقی رنج می برند و قادر نیستند هیچ ورزش دیگری انجام دهند می توانند با ورزش شنا وزن خود را کاهش دهند تا سیستم تنفسی این افراد شریط بهتری داشته تا مانع فعالیت های روزمره زندگیشان نیز نگردد.

انتهای پیام /

ارسال نظر