|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۹۶

سرخیو راموس دفاع راست تیم فوتبال اسپانیا همچون دیگر بازیکنان تیمش خود را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ آماده می کند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ سرخیو راموس دفاع راست تیم فوتبال اسپانیا به دلیل عملکرد درخشانش در لیست افرادی قرار گرفت که باید خودش را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آماده کند و همین امر سبب شد تا مروری بر زندگی نامه وی داشته باشیم.

" سرخیو راموس گارسیا " متولد ۳۰ مارس ۱۹۸۶ در محله کاماس سویل واقع در اندولوس است.

وی با قد ۸۳/۱ با شماره پیراهن ۴ در باشگاه رئال مادرید در پست دفاع وسط یا دفع راست به میدان می رود.

راموس در سن کم به تیم جوانان سویا پیوست که شامل بازیکنان مثل خسوس نامراس و آنتونیو یوئرتا بود، اولین بازی راموس برای تیم اول سویا در لالیگا در سال ۲۰۰۴ بود.

راموس از آکادمی سویا می باشد و اولین بازی خود را در سن ۱۷ سالگی زیر نظر کایاروس انجام داد.

وی در دفاع عملکردش عالی بود تا اینکه در فصل لیگ ۲۰۰۴-۲۰۰۵ نام او توسط یوفا به عنوان یکی از بهترین دفاع ها شد.*راموس در رئال مادرید

بعد از درخشش وی در سویا چند تیم بزرگ اروپایی برای خرید او پیش قدم شدند که در نهایت در تابستان ۲۰۰۵ رئال مادرید با قیمت ۲۷ میلیون یورو موفق به خریداری او شد که در آن زمان این قیمت یک رکورد برای مدافع محسوب می شد.

بعد از آمدن به رئال مادرید او شماره ۴ این تیم را بر تن کرد که تا قبل از آن بر تن کاپیتان سابق این تیم بود.

راموس اولین گل خود را با پیراهن رئال مادرید در سال ۲۰۰۵ در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل لیون به ثمر رساند.

سرخیو دراولین فصل حضورش در رئال مادرید به عنوان مدافع میانی و بعضی اوقات به عنوان هافبک دفاعی در این تیم بازی می کرد که بعد از ورود کریستوف متزلدر و پپه او در پست اصلی خودش به عنوان دفاع راست به بازی گرفته شد.

با توجه به آنکه گل زدن از وظایف اصلی مدافع نیست اما راموس موفق شد در طی ۴ فصل اول حضورش در این تیم حدود ۲۰ گل به ثمر برساند.

در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ فیفا سرخیو راموس را در تیم منتخب فصل قرار داد و در سال ۲۰۰۸ در تیم فصل اورپا از فصل یوفا قرار گرفت. همچنین در همین سال او در رده ۲۱ نامزدهای بهترین بازیکن فصل اورپا از طرف یوفا قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۱ راموس موفق شد به همراه رئال مادرید در مقابل بارسلونا به مقام قهرمانی کوپا دل ری برسد بعد از این قهرمانی او به همراه دیگر بازیکنان تیم به شهر مادرید بازگشتند که در حال جشن گرفتن بر روی اتوبوس این تیم جام از دست وی افتاد و صدمه دید.*راموس در تیم ملی

راموس یکی از مهره های اصلی تیم زیر۲۱ سال اسپانیا محسوب می شد. او همچنین در سال ۲۰۰۴ با ۱۸ سال سن برای تیم ملی بزرگسالان اسپانیا بازی کرد که جوانترین بازیکن تاریخ اسپانیا نام گرفت.

بازی درخشان وی باعثشد که این بازیکن جوان در تیم رئال جای میشل ساگلاد و هم بازی خود را در تیم ملی اسپانیا بگیرد و از بهترین های اسپانیا در یورو و جام جهانی باشد.

از افتخارات وی بهترین بازیکن اروپا توسط یوفا ۲۰۰۴، بهترین مدافع همان ۲۰۱۱و ۲۰۱۲ بهترین بازیکن لالیگا ۲۰۰۵، تیم سال یوفا ۲۰۰۸ و۲۰۱۲، جزو ستاره های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ می باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر