|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۲۱

درخشش ما باعثجذابیت بیشتر جام جهانی می شود

کارلوس کی روش مربی است با تجربه در عرصه پیکارهای جام جهانی که تیم ملی ایران با استفاده از این ویژگی می خواهد نهایت استفاده و بهره برداری را در برزیل ۲۰۱۴ کند.

به گزارشخبرگزاری فارسکارلوس مربی پرتغالی که از سال ۲۰۱۱ زمام امور تیم ایران را در اختیار دارد، در جام جهانی ۲۰۱۰ هدایت تیم ملی پرتغال را برعهده داشت که با آن به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.

وی در گفت وگویی با آسوشیتدپرس اظهار داشت: در چارت کاری ما غیرممکن وجود ندارد. در واقع انجام این کارها باعثجذابیت بیشتر جام جهانی می شود.

کی روش با کار در انگلیس، اسپانیا، آمریکا، ژاپن، آفریقای جنوبی و خاورمیانه در چالش های مختلف کاری به تجربیات زیادی رسیده است. او زمانی که ۱۰ ماه در سال ۲۰۰۳ به عنوان سرمربی حضوری ناموفق در رئال مادرید داشت، برای دومین مرتبه به منچستریونایتد بازگشت و دستیار فرگوسن شد. او در این دوره با تلاش زیاد کمک فراوانی کرد تا تیم انگلیسی تاکتیک پذیرتر از قبل شده و در نهایت فاتح لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۸ شود.

به همین دلیل بود که ریان گیگز، ستاره قدیمی یونایتد ها گفت: او ما را خوب تمرین می داد و برای مسابقات آماده می کرد. به تیم سازماندهی خوبی داد و آنچه را که نیاز داشتیم، مد نظر قرارداد. برخی گفتند که او تاثیر زیادی بر بازی ما داشته اما من با این حرف چندان موافق نیستم. بلکه او کسی بود که مرا از نو احیا کرد.

کی روش پس از ترک اولدترافورد در جام جهانی ۲۰۱۰ پرتغال را در جام جهانی هدایت کرد و در آوریل سال ۲۰۱۱ زمان امور تیم ملی ایران را برعهده گرفت.

او در این دوره کاری تمرکز کرد که ایران قابلیت های تاکتیکی بهتری پیدا کند و حریفان به سختی بتوانند بر آن غلبه کنند.

وی در این خصوص گفت: از زمانی که مربی ایران هستم از مسیری سخت گذشتیم. خیلی کار کردیم که پیشرفت کنیم. در جام جهانی دنبال بختی می گردیم که خود را با دیگران ارزیابی و مقایسه کنیم.

انتهای پیام / م

ارسال نظر