|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۲۴

مروری بر آخرین هفته لیگ برتر فوتبال

پرونده بازیهای سیزدهمین لیگ برتر فوتبال با انجام ۸ دیدار بطور همزمان روز جمعه ساعت ۱۹ بسته می شود.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانهفته سی ام لیگ برتر فوتبال روز جمعه با انجام ۸ دیدار برگزار می شود تیم قهرمان هم از بین نفت تهران، فولاد خوزستان، استقلال تهران، پرسپولیس و سپاهان اصفهان تعیین خواهد شد و تیم دوم جدول هم سهمیه آسیایی کسب خواهد کرد.

**استقلال تهران - تراکتور سازی؛ آبی پوشان به دنبال دومین قهرمانی پیاپی

تیم فوتبال استقلال تهران روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز است.

آبی پوشان با برد هفته گذشته مقابل فولادیها شانس قهرمانی شان را زیاد کردند و با این برد تنور رقابت ها هم داغ نگه داشتند.

شاگردان قلعه نویی با برتری مقابل تراکتور سازی می توانند قهرمان لیگ برتر شوند به شرط آنکه فولاد و نفت برنده شوند. آن وقت برای دومین سال متوالی قهرمان لیگ برتر می شوند.

آندو تیموریان به دلیل محرومیت نمی تواند تیم استقلال را در این بازی همراهی کند.در آن سوی میدان تیم تراکتورسازی با قهرمانی در جام حذفی انگیزه چندانی در لیگ برتر ندارد و برای اعاده حیثیت به مصاف تیم استقلال می رود همچنین علی کریمی بازیکن این تیم هم بیان کرده که با تمام قوا به مصاف استقلال می روند.

دیدار رفت این دو تیم هم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

کریم انصاری فرد با ۱۳ گل مشترکا با رضا عنایتی آقای گل لیگ سیزدهم تا الان است باید دید این بار می تواند گلهای زده اش را بیشتر کند تا به تنهایی در صدر گلزنان قرار بگیرد یا نه!

** استقلال خوزستان - پرسپولیس؛ تقابلی برای قهرمانی و نیافتادن

تیم فوتبال استقلال خوزستان روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه خانگی اش به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس می رود.

شاگردان ویسی در جایگاه دوازدهم جدول رده بندی قرار دارند اگر آنها بیش از سه گل از پرسپولیس دریافت کنند و فجر سپاسی و ذوب آهن هم با برد بیش از دو گل از سد حریفانشان بگذرند آن وقت استقلالیها احتمال دارند که به پلی آف بروند.

درآن سوی میدان، سرخپوشان با تساوی مقابل راه آهن شانس قهرمانی شان کمرنگ شد. آنها امیدوارند تیمهای فوتبال نفت تهران، فولاد خوزستان مقابل حریفانشان بازنده شوند همچنین استقلال مقابل تراکتور سازی برنده نشود تا شاید آنها قهرمان شوند.

احتمالات بسیار ضعیف است اما در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. اگر استقلال خوزستان بتواند پرسپولیس را شکست دهد آن وقت سرخپوشان به رده پنجم سقوط می کنند.

دیدار رفت این دو تیم هم با نتیجه تساوی صفر بر صفر به پایان رسد.** سپاهان - نفت تهران؛ دوئل قهرمانی در زاینده رود

تیم فوتبال سپاهان اصفهان روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف تیم فوتبال نفت تهران می رود.

تیم نفت تهران با ۵۴ امتیا در صدر جدول قرار دارد و قهرمانی در لیگ برتر دردستان خودش است، این تیم با برد مقابل سپاهان اصفهان می تواند اولین قهرمانی اش را در لیگ برتر را جشن بگیرد.

نفت با مساوی با شکست مقابل سپاهان اصفهان جام قهرمانی را از دست خواهد داد.

گل محمدی با پرسپولیس جام قهرمانی جام حذفی را در فینال از دست داد و سپاهان قهرمان شد.

در آن سوی میدان، زرد پوشان اصفهانی با برد مقابل ملوان بندر انزلی کورسوی امیدی برای قهرمانی پیدا کردند.

تیم سپاهان با برتری مقابل نفت تهران می تواند قهرمان لیگ برتر شود به شرطی که تیمهای فولاد، نفت، استقلال و پرسپولیس مقابل حریفانش شکست بخورند که احتمال آن بسیار ضعیف است.

بازی رفت این دو تیم هم با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

**گسترش فولاد تبریز –فولاد خوزستان؛ کار آسان فولاد برای قهرمانی

تیم فوتبال خوزستان با باخت مقابل استقلال در هفته گذشته شانس قهرمانی اش را تا حدودی از دست داد. این تیم برای قهرمانی باید تیم گسترش را شکست بدهد و امیدوار باشد که سپاهان از نفت تهران امتیاز بگیرد تا جام قهرمانی را در تبریز بالای سر ببرد.

بختیار رحمانی عبداله کرمی به دلیل محرومیت نمی توانند تیم فولاد را در این بازی همراهی کنند. همچنین آرش افشین هم به علت مصدومیت قادر به همراهی فولاد نیست.

در آن سوی میدان، تیم گسترش فولاد با یک باخت سنگین مقابل نفت تهران باعثصدرنشینی این تیم شد. این تیم نه دغدغه صعود دارد و نه نگران سقوط است.بر این اساس به نظر نمی رسد که برای فولادیها دردسرساز شود بازی رفت این دو تیم هم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

** داماش گیلان - مس کرمان؛ تلاش داماش برای ماندن در لیگ

تیم فوتبال داماش گیلان روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه خانگی اش به مصاف تیم فوتبال مس کرمان می رود. اگر تیم داماش گیلان در این بازی برنده شد و ذوب آهن و فجر سپاسی امتیاز از دست بدهند شاید داماش در لیگ برتر بماند و در حالت بدتر این تیم به پی آف می رود.

همچنین اگر تیم فجر سپاسی امتیاز از دست بدهد و تیمهای ذوب آهن و داماش گلیان مقابل حریفانشان برنده شوند آن وقت فجر دومین سقوط کننده لقب می گیرد.

در آن سوی میدان، تیم فوتبال مس کرمان به لیگ دسته یک سقوط کرده است.

بر این اساس این بازی برای تیم مس کرمان تشریفاتی است. بازی رفت این دو تیم هم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

**فجر سپاسی –ملوان بندر انزلی؛ تیم یاوری در لیگ برتر ماندگار می شود؟!

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه خانگی اش میزبان تیم فوتبال ملوان بندر انزلی است. این مربی خوش اخلاقی و فنی دوست دارد با برد فصل را تمام کند و رتبه ششمی را به ملوانی ها هدیه کند، البته اگر تراکتور سازی مقابل استقلال به پیروزی نرسد ملوانی ها در صورت باخت هم ششم خواهند ماند.

همچنین این بازی برای فجریها حکم مرگ و زندگی دارد آنها در سقوط و حضور پلی آف هستند باید در این بازی به پیروزی برسد شاگردان سرهنگ به طور حتم در لیگ برتر می مانند. ملوانی ها در بازی رفت توانستند با نتیجه ۳ بر یک مقابل فجریها برنده شوند.

**راه آهن – ذوب آهن؛ سرنوشت ذئب در دستان ابراهیم زاده

تیم فوتبال راه آهن روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه خانگی اش پذیرای تیم فوتبال ذوب آهن است.این بازی حکم مرگ و زندگی برای فیروز کریمی دارد و باید تیمش مقابل راه آهن برنده شود تا در لیگ برتر بماند حریف تیم ذوب آهن، تیم سختکوش راه آهن است که هفته گذشته پرسپولیس را از قهرمانی دور کرد. باید دید شاگردان ابراهیم زاده می توانند سرنوشت شومی برای ذوب آهن رقم بزنند یا نه!

راه آهنی ها در بازی رفت با نتیجه ۳ بر ۲ توانستند ذوب آهن را شکست دهند.

**صبای قم - سایپا؛ تشریفاتی اما رسمی

تیم فوتبال صبای قم روز جمعه ساعت ۱۹ در ورزشگاه خانگی اش میزبان تیم فوتبال سایپا است.

جدال تیم هفتم و هشتم لیگ برتر حساسیتی ندارد. بر این اساس این بازی به نوعی تشریفاتی است.

سایپایی ها در بازی رفت توانستند با نتیجه ۲ بر یک صبایی ها را شکست دهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر