|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۲۵

بعد از حذف در مرحله پلی آف

سرمربی تیم بسکتبال صنایع ماهشهر تاکید می کند: با شرایطی مثل رفتن محمد کنه از تیم، نتیجه تیم ما به نوعی از قبل مشخص بود.

علی توفیق بهخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاراناز پایان کار تیمش گفت: کار تیم ما که به نوعی در پلی آف مشخص بود به خصوص بعد از رفتن محمد کنه به خاطر مشکلات مالی، همان ضعفی را پیدا کردیم که طی دو سال حضورم همیشه داشته ایم. مشکل پست پنج تیم در داخل زمین هم مشهود بود.

سرمربی صنایع با این وجود اعتقاد دارد: بازیکنان ما زحمت زیادی کشیدند و هر چه در توان داشتند در زمین اجرا کردند. البته اوضاع تیم در بازی اول بهتر بود چون یونس لاله زاده و مهراد آتشی به خاطر مصدومیت در دیدار دوم کمتر بازی کردند و سایر بازیکنان جور انها را کشیدند. به هر حال بسکتبال هم تقابل بازیکنان است و هر تیمی که از این بابت اوضاع بهتری داشته باشد، نتیجه بهتری هم می گیرد.

نسبت به فصل قبل بهتر بودیم

وی نتیجه امسال صنایع را بهتر از فصل قبل می داند: امسال حداقل از نظر رده بندی که فصل بهتری را گذراندیم چون فصل قبل مرحله مقدماتی را در رده هشتم تمام کردیم اما امسال تا رده ششم بالا آمدیم که با توجه به بضاعت تیم کار مهمی بود. تیم ما بیشتر در پی رساندن بازیکنان بومی به خودباوری بود که به خصوص در چند بازی آخر و بدون حضور بازیکن خارجی، این خودباوری و پیشرفت بازیکنان بومی کاملا دیده می شد و این نفرات خودشان را نشان دادند.

توفیق در مورد وضعیت هر سال صنایع ماهشهر که به یک شکل تکرار می شود، توضیح داد: شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر که متولی هدایت این تیم به شمار می رود، یک شرکت خدماتی است که به عنوان عاملی، کارهای صنایع را انجام می دهد. تا زمانی که هیئت مدیره کلیه صنایع تصمیم نهایی را نگیرند این شرکت امکان انجام کاری را ندارد، برخلاف پتروشیمی بندرامام که می تواند برای پنج سال آینده خود هم تصمیم بگیرد وضعیت صنایع به تصمیم گیری شورای راهبردی بستگی دارد و ۱۹ شرکت پتروشیمی در مورد بودجه تیم ما تصمیم می گیرند. به همین دلیل هم هر سال تیم دیر بسته می شود.

وی ادامه داد: تماشاگران تیم همیشه دوست دارند که تیم پیروزیهای بیشتری به دست آورده و در رده های بالاتر قرار بگیرد که این موضوع با ماهیت وجودی تیم ما نمی خواند. بودجه صنایع همیشه محدود است و اگر یکی از پتروشیمی ها سهم خود را دیر پرداخت کند، کار فلج می شود.

طولانی شدن لیگ به صنایع ضربه زد

طولانی شدن لیگ امسال هم یکی از عوامل مشکلزا برای صنایع بود. توفیق تشریح می کند: تا ۲۶ اسفند سال قبل همه چیز برای تیم ما مطابق برنامه پیش رفت اما وقتی دو ماه به لیگ اضافه شد، دیگر بودجه ای اضافه نشده و متممی برای خرج اضافه وجود ندارد. در این میان خرج بازیکن خارجی، رفت و آمد بازیکنان، اقامت و خوراک آنها وجود دارد که تیم ما هم از این لحاظ ضربه دید به خصوص بعد از رفتن بازیکن خارجی که دیگر امکان تمدید قراردادش را نداشتیم.

سرمربی صنایع تاکید می کند که این وضعیت در سالهای بعد هم وجود خواهد داشت، مگر اینکه یکی از شرکتهای خصوصی حمایت تیم را برعهده بگیرد. وی اضافه می کند: سال اول حضور صنایع با حمایت شرکت مارون بود که تیم هم نتیجه خوبی براساس آن به دست آورد اما طی دو سال گذشته حامی اختصاصی برای تیم وجود نداشت.

توفیق گفت: از تمام بازیکنان تیم که با تمام کم و کاستی ها زحمت کشیدند و همینطور مدیریت باشگاه تشکر می کنم به خصوص افرادی مانند ظریف و شریفی که در میان چر دنده مدیریت و بازیکنان اذیت شدند.

انتهای پیام /

ارسال نظر