|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۸۳

سرمایه گذاری گسترش فولاد به عنوان بخش خصوصی در ورزش بی نظیر است

رئیس سازمان لیگ فوتبال کشورمان گفت: سازمان لیگ برای تعیین سرنوشت قهرمان لیگ، چهار پیش بینی در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و خوزستان داشته که چنین شرایطی در ۵۰ سال گذشته نظیر نداشته است.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از سایت باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز، جمعی از مسئولان و مدیران سازمان لیگ به همراه ناظران ویژه فدراسیون فوتبال برای بازدید و فراهم کردن شرایط بازی گسترش فولاد و فولاد خوزستان در تبریز حضور یافتند. مهدی تاج، رییس سازمان لیگ، از جمله افراد شاخص این هیأت است که با حضور در باشگاه گسترش فولاد تبریز، ضمن برگزاری جلساتی با مدیران این مجموعه، به بازدید از امکانات و ورزشگاه اختصاصی این باشگاه پرداخت. در این زمینه گفتگویی را با ایشان داشته ایم که در ادامه به آن اشاره می شود.

* آقای تاج لطفا در ابتدا درخصوص شرایط این بازی و اینکه خودتان شخصا در تبریز حضور یافته اید بگویید، آیا این حضور نشان از حساسیت و اهمیت بالای این دیدار برای سازمان دارد؟

در اینکه بازی گسترش فولاد و فولاد خوزستان از حساسیت بالایی برخوردار است، شکی نیست منتها سازمان لیگ برای تعیین سرنوشت قهرمان لیگ چهار پیش بینی در نظر گرفته که در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و خوزستان است. چنین شرایطی در ۵۰ سال گذشته نظیر نداشته است که ۵ تیم لیگ ما در بازی آخر شانس قهرمانی داشته باشند و این نشان از جذابیت بالای لیگ است. با این حال از آنجایی که هماهنگی ها در تهران به واسطه حضور و نزدیکی اکثر عوامل، آسان تر است، بنده شخصا تبریز را برای بازدید و ترتیب دادن برنامه ها انتخاب کردم و آقای بهروان را به اصفهان فرستادیم.

* بیشترین احتمال و برنامه ریزی سازمان لیگ بر روی کدام بازی متمرکز شده است؟ و اینکه کاپ اصلی در کدام شهر مستقر است؟

از نظر سازمان لیگ، هر چهار بازی از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است و تمامی برنامه ریزی های لازم در این شهرها صورت پذیرفته که در صورت بروز هر احتمالی، سازمان لیگ آمادگی لازم را جهت پوشش برنامه ها دارد. بازی تهران به واسطه حضور تماشاگران استقلال حساسیت های خاص خود را دارد. بازی تبریز چون نتیجه این بازی در سرنوشت گسترش فولاد در لیگ تاثیری ندارد و این تیم نه در کورس قهرمانی است و نه در خطر صعود، هواداری به حد تهران نخواهد داشت اما می دانیم که گسترش فولاد بازی جوانمردانه و به مراتب قوی را از خود به نمایش خواهد گذاشت. در مورد کاپ، هر چهار کاپی که در این شهرها مستقر شده، اصلی هستند و کیفیت یکسانی دارند ولی کاپی که به تبریز آورده ایم، همان کاپ اولیه است که آن سه کاپ دیگر از روی این ساخته شده است.

* درخصوص هماهنگی ها و برنامه ریزی هایی که برای بازی تبریز تدارک دیده شده، کمی توضیح دهید؟

برای بازی تبریز، گسترش فولاد به عنوان میزبان تمامی امور مربوطه لازم را همچون همیشه به نحو احسن به اجرا گذاشته، ما هم همانطور که گفته شد، بهترین کاپ را به همراه ۴۵ مدال به تبریز آورده ایم. برای مراسم قهرمانی هم تمامی عوامل لازم را به تبریز آورده ایم و جلساتی هم با ارگان ها و سازمان های مربوطه داشته ایم که بهترین شرایط را برای این دیدار فراهم کنیم.

* آیا این بازی مهمانان ویژه ای هم خواهد داشت؟

نه. از تهران هیچ مقامی را دعوت نکرده ایم. برای اهدای کاپ، ما استاندار آذربایجان شرقی را در نظر گرفته بودیم که متاسفانه به دلیل استراحت بعد از عمل، ایشان نمی توانند حضور داشته باشند.

* شرایط تبریز از نظر همکاری و هماهنگی مسئولین برای میزبانی این بازی به چه شکل بود؟

عالی. مسئولان گسترش فولاد که انصافا محبت کردند و اصلا به شرایط و اهمیت این بازی برای خود توجه نداشتند و بالاترین حد همکاری را با ما داشته اند. هیأت فوتبال و همه مسئولین تبریز واقعا همکاری فوق العاده ای داشته اند. امیدواریم برای بازی نیز این هماهنگی و همکاری به صورت عملی مشاهد شود.

* به باشگاه گسترش فولاد اشاره کردید، درخصوص بازدیدی که از امکانات و ورزشگاه این باشگاه داشته و گفت وگوهایی که با مدیران این مجموعه داشته اید، چه نظری دارید؟

بنده فکر می کنم که ما یکی از کاملترین و جامع ترین شرایط و امکانات را در گسترش فولاد تبریز داریم. زمین چمن استاندارد، زمین چمن تمرینی، VIP، VVIP، هزینه میلیاردی برای تامین نور و همه امکانات عالی، نظام و ارکان اداری حرفه ای باشگاه، همگی در حد استاندارد در این مجموعه فراهم شده است. حجم سرمایه گذاری گسترش فولاد به عنوان بخش خصوصی در ورزش کشور بی نظیر است. ما امیداوریم که سال آینده یک امتیاز A آسیا نیز برای این ورزشگاه کسب کنیم.

* سازمان لیگ برنامه ای برای حمایت از تداوم و توسعه فعالیت بخش خصوصی در سال های آتی مد نظر دارد؟

برنامه و چشم انداز سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، حرکت به سمت خصوصی شدن باشگاه ها است و در این راستا ما باید از باشگاه های خصوصی نهایت کمک را داشته باشیم تا زمینه برای خصوصی شدن باشگاه های دولتی ما نیز فراهم شود. نه اینکه سرمایه گذار این چند باشگاه خصوصی نیز از ادامه فعالیت دلسرد شوند. باید ببینیم که چه کمک هایی را می توانیم در این زمینه داشته باشیم. متاسفانه ما سابقه خوبی در خصوصی سازی نداریم و شرایط به گونه ای بوده که هر کسی هم که آمده، بعد از مدتی رفته، اما امیدواریم شرایط را فراهم کنیم حداقل این باشگاه که واقعا با عشق و علاقه شخصی چنین حجم سرمایه گذاری در ورزش و فوتبال ما داشته را حفظ کنیم. امیدواریم که بتوانیم کمک کنیم.

* آقای تاج، مهم ترین و اصلی ترین دغدغه گسترش فولاد در این فصل اهمیت دادن به بازی های این تیم از نظر مسایل داوری بود که با توجه به این سرمایه گذاری، هر امتیاز از دست رفته ناحق برای این تیم ضرر به مجموعه محسوب می شود. چه تدبیری برای این امر می توان اندیشید؟

بحثانتخاب داوران خارج از اراده سازمان لیگ است و عرف فوتبال برای انتخاب داور معیار تعداد تماشاگر مد نظر نیست. ولی به واقع نباید با این دید به تیم هایی همچون گسترش فولاد نگریست که چون از نظر حساسیت تماشاگر و غیره… در سطح اهمیتی چندان بالایی نیستند، توجه کمتری به آنان صورت گیرد. ان شاءالله در این زمینه و سایر شرایط در صدد بهبود شرایط هستیم.

*با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. اگر حرف پایانی دارید، بفرمایید.

بار دیگر از مدیران مجموعه گسترش فولاد تشکر می کنم که چنین فضایی را در اختیار جامعه ما قرار داده اند. امروز فرمایش مقام معظم رهبری در حوزه ورزش، واقعا راهگشا است. اینکه ورزش کردن باعثدوری انسان از بدی ها می شود. به نظر بنده هم، احداثیک باشگاه و ورزشگاه، یعنی تخریب یک زندان. بی شک ایجاد فضای پرنشاط برای جوانان ثواب دارد که گسترش فولاد تبریز در این زمینه واقعا سنگ تمام گذاشته است. ان شاءالله خداوند نیز به بانیان این حرکت کمک خواهد کرد و ما نیز در کنار این عزیزان هستیم.

انتهای پیام / د

ارسال نظر