|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۸۵

خبرگزاری تسنیم: خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا در گزارشی به معرفی ستاره های احتمالی تیم تحت هدایت کارلوس کی روش در جام جهانی ۲۰۱۴ پرداخت.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به بررسی عملکرد لژیونر های تیم ملی ایران پرداخته و آنها را به عنوان ستاره های احتمالی تیم تحت هدایت کارلوس کی روش در جام جهانی ۲۰۱۴ معرفی کرده است.

در این گزارش نخست به رضا قوچان نژاد، مهاجم تیم چارلتون اتلتیک اشاره شده و آمده است: رضا قوچان نژاد که جزو مهره های جدید تیم ملی ایران محسوب می شود و مشکل ویزایش سفر این بازیکن متولد هلند را به ایران به تاخیر انداخت، نقش مهمی در عملکرد موفق ایران در مرحله انتخابی داشت و در ۳ بازی ملی اولش ۳ گل به ثمر رساند. او اکنون در ۱۱ بازی ملی اش ۹ گل زده است.

انتقال از استانداردلیژ بلژیک به چارلتون اتلتیک انگلیس، فرصت بیشتری را برای قوچان نژاد فراهم کرد تا در زمین بازی حضور داشته باشد و حالا بازیکنی که او را گوچی صدا می زنند یکی از بزرگترین ستارگان تیم ملی فوتبال ایران است که به نظر می رسد آماده و سرحال عازم برزیل می شود.

جواد نکونام دومین ستاره احتمالی تیم ملی ایران از نگاه آسوشیتدپرس است. این خبرگزاری درباره کاپیتان تیم ملی ایران که برای تیم الکویت بازی می کند نوشته است: کاپیتان باسابقه تیم ملی ایران از سال ۲۰۰۰ که اولین بازی ملی اش را انجام داد تاکنون یکی از باثبات ترین بازیکنان ایران بوده است. برای هافبک تیم الکویت گلزنی در زمان هایی که تیمش بیشترین نیاز را به گل دارد، به یک عادت تبدیل شده است. او در ۱۳۶ بازی ملی اش ۳۷ گل زده است. نکونام ۳۳ ساله اگرچه دوندگی و انرژی قبل را ندارد اما درک خوبی از جریان بازی دارد. جام جهانی ۲۰۱۴ آخرین حضور او در این رقابت ها خواهد بود.

نام مسعود شجاعی، در جایگاه سوم ستاره های احتمال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ آورده شده است. آسوشیتدپرس درباره او نوشته: این هافبک هجومی و تکنیکی با وجود عملکرد بی ثباتی که در تیم ملی ایران داشته، می تواند عملکرد تیمش را دگرگون کند. زمانی که او خوب بازی کند، ایران هم خوب بازی می کند. مصدومیت ها او را از نمایش بهتری عملکردش محروم کرده اند اما با این حال او هنوز هم آنقدر خوب بازی می کند که بشود انتظار درخشش او را در جام جهانی داشت. شجاعی شاید گل های زیادی به ثمر نرساند اما توانایی ساختن موقعیت های فراوان را برای دیگر بازیکنان تیم دارد.

دنیل داوری، سنگربان آلمانی – ایرانی تیم تحت هدایت کی روش دیگر بازیکنی است که آسوشیتدپرس از او به ستاره احتمالی ایران در برزیل یاد کرده است. درباره او آمده است: داوری که متولد آلمان است، در عین حال که می تواند مسبب ناکامی ایران در جام جهانی باشد می تواند شانس صعود این تیم را افزایش دهد. سنگربان تیم اینتراخت برانشوایگ تا این لحظه تنها ۳ بازی ملی در کارنامه اش ثبت کرده اما تجربه حضور او در رقابت های اروپایی می تواند دلیلی برای دعوت شدنش به اردوی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی باشد، هرچند هنوز ابهاماتی در خصوص شایستگی قرار گرفتن او در ترکیب تیم ملی وجود دارد.

آخرین بازیکنی که خبرگزاری AP از وی به عنوان ستاره احتمالی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ نام برده، اشکان دژاگه، بال تیم فولام انگلیس است. AP درباره او نوشته است: دژاگه می تواند در سمت راست یا به عنوان مهاجم اصلی برای تیم ملی ایران بازی کند. او که ۱۵۰ بار در بوندس لیگا به میدان رفته، در ماه آگوست سال ۲۰۱۲ به فولام پیوست و کمی طول کشید تا در این تیم جا بیفتد اما اکنون با گل هایی که هر از چند گاهی به ثمر می رساند توانسته ارزش های خود و توانایی اش برای عبور از سد مدافعان را به اثبات برساند. مصدومیت ها اولین فصل حضور دژاگه در فولام را تحت الشعاع قرار داده اما اگر بتواند آمادگی اش را حفظ کند، آن وقت باید انتظار حضوری پررنگ را از او در جام جهانی داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر