|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۹۰

ارسال دفاعیه باشگاه پرسپولیس به فیفا درباره شکایت سپانوویچ

خبرگزاری تسنیم: وکیل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه نماینده وینگادا باید برای حل مشکل به اداره دارایی مراجعه کند گفت: شاید در گذشته باشگاه وظایف قانونی خود را در مورد مالیات وینگادا انجام نداده باشد.

مصطفی شکری در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، در مورد مشکل مالیاتی نلو وینگادا با باشگاه پرسپولیس که باعثشده او برای حضور در تمرینات تیم زیر ۲۲ سال ایران نتواند به کشورمان بیاید عنوان کرد: وینگادا مطالباتی از باشگاه پرسپولیس بابت قراردادش داشت که مختومه شده است. اداره دارایی در مورد بازیکنان و مربیان خارجی قوانینی دارد که بعضی از مواقع باعثمی شود مشکلاتی بوجود آید. به عنوان مثال بیشتر بازیکنان و مربیان پیش از پایان قراردادهایشان ایران را ترک می کنند و دقیقا از این زمان تازه مشخص می شود چقدر مشکل مالیاتی دارند.

وی ادامه داد: احتمالا در مورد وینگادا هم مفاصا حساب گرفته نشده و مشکل مالیاتی به این خاطر لحاظ شده هر چند به نظرم با واقعیت تفاوت دارد. شاید هم در گذشته باشگاه وظایف قانونی خود را در مورد مالیات وینگادا انجام نداده باشد و این اصلا بعید نیست.

وکیل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه این مشکل در زمان حضور او به وجود نیامده، تصریح کرد: برای حل این مشکل حضور وینگادا و یا نماینده او برای تعیین تکلیف لازم است و باشگاه هم در صورت لزوم همکاری مثبتی با این وضعیت خواهد داشت. متاسفانه معمولا اینگونه جرائم زیاد می شوند اما اگر طرفین علاقه مند باشند قابل حل شدن است.

شکری با بیان این مسئله که نماینده وینگادا باید به اداره دارایی مراجعه کند تاکید کرد: بعد از حضور نماینده وینگادا در اداره دارایی و مشخص شدن میزان بدهی که باید مسئله فسخ قرارداد هم مورد توجه قرار بگیرد آن وقت می تواند درصد بدهی را مشخص کرد. البته باشگاه اگر در قبال ۵ درصد پرداخت مالیات کوتاهی کرده باشد باید جرائم مربوط به این درصد را پرداخت کند. قسمتی از این جرائم هم به عهده خود وینگادا و بقیه هم قابل تعدیل است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل آرفی با پرسپولیس حل شده است گفت: بعد از شکایت آرفی از پرسپولیس فیفا این شکایت را قبول نکرد و استدلال های باشگاه پرسپولیس را پذیرفت.

شکری اظهار داشت: مارکو سپانوویچ از پرسپولیس شکایت کرده و ما هم هشتم آوریل دفاعیه خودمان را به فیفا ارسال کردیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر