|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۹۳

آسوشیتدپرس:

خبرگزاری تسنیم: خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا در گزارشی به برنامه آماده سازی شاگردان کی روش در مسیر حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل اشاره و تاکید کرده است کم بودن تمرینات این تیم مانعی برای آن نخواهد بود.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، خبرگزاری AP در گزارش خود درباره تیم ملی ایران برای رقابت با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی در گروه F جام جهانی ۲۰۱۴ نوشته است: کار ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ سخت است، حتی قبل از آنکه به این موضوع توجه داشته باشید که تمرینات و بازی های تدارکاتی ناکافی این تیم برای افزایش آمادگی اش کار این تیم را برای موفقیت در جام جهانی سخت تر کرده است. پس از قطعی کردن صعودش به جام جهانی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳، ایران اولین بازی تدارکاتی اش جهت حضور در جام جهانی را در پنجم ماه مارس مقابل گینه انجام داد و این در حالی بود که کره در همان روز داشت چهاردهمین بازی تدارکاتی اش را انجام می داد.

در ادامه این گزارش آمده است: شکست ۲ بر یک ایران در آن بازی چندان تعجب برانگیز نبود، چرا که بازیکنان این تیم زمان زیادی را صرف تمرین در کنار یکدیگر نکرده بودند. قرار بود این تیم در ماه سپتامبر یک اردوی تمرینی برگزار کند که ظاهراً به دلیل کمبود بودجه لغو شد. با این حال کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران امیدوار است که با تکیه بر دانش فنی اش و تجاربی که از حضور در تورنمنت های بین المللی دارد، بتواند زمینه ساز موفقیت تیمش در جام جهانی شود.

آسوشیتدپرس به نقل از جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی ایران نوشته است: داشتن چنین سرمربی به ما اعتمادبه نفس می دهد. ما از یک گروه بسیار سخت به جام جهانی صعود کرده ایم. حالا تنها روی ارائه باز ی هایی خوب در جام جهانی تمرکز داریم. می دانیم که در جام جهانی کار آسانی نداریم اما این را هم می دانیم که آنقدر توانایی داریم که باعثسربلندی کشورمان شویم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه نگاهی به سیر صعود تیم ملی ایران از مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا که به پیروزی یک بر صفر آن در خانه کره جنوبی منتهی شد، انداخته و نوشته است: گلزنی مهمترین مشکل تیم ملی ایران در جام جهانی خواهد بود. برخلاف خط دفاعی تیم که کی روش توانسته آن را سازماندهی کند، خط حمله ایران همیشه چندان موفق نبوده و گلزنی برای آن کار دشواری بوده است. پس از پیروزی ۴ بر صفر برابر لبنان در تهران، ایران در ۷ بازی بعدی اش تنها ۴ گل زده داشت.

کی روش برای رفع این مشکل از لژیونرهای های شاغل در لیگ های اروپا که مجوز حضور در تیم ملی ایران را داشتند دعوت به عمل آورد که اشکان دژاگه، بازیکن پیشین تیم جوانان آلمان، یکی از آنها بود. دنیل داوری، سنگربان تیم اینتراخت برانشوایگ یکی دیگر از بازیکنانی بود که کی روش فراخواند تا رقیبی جدی برای رحمان احمدی درون دروازه تیم باشد. این بازیکنان جدید در کنار بازیکنان قبلی مانند نکونام که خود ۶ فصل در تیم اوساسونا بازی کرد، ترکیب خوبی را تشکیل دادهاند. حضور آندرانیک تیموریان که سابقه بازی در بولتون را دارد هم تعادل بشتری به تجربه بازیکنان کهنه کار و انرژی بازیکنان جوان داد.

در پایان این گزارش آسوشیتدپرس به نقل از تیموریان نوشته است: زمانی که به برزیل برویم، می دانیم که مردم تمام کشور حامی ما هستند و این باعثمی شود که عملکردمان بهتر شود. این نکته ای است که باید آن را جدی گرفت. ما هر کاری می کنیم تا موفق شویم.

انتهای پیام /

ارسال نظر