|
|
کدخبر: ۱۵۸۶۷۸

پرونده نفرات اعزامی به قهرمانی آسیا بسته نشده است

سرمربی تیم ملی تکواندو در واکنش به پایین بودن سطح فنی تورنمنت آلمان گفت: هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد.

به گزارشخبرگزاری فارس، تورنمنت بین المللی تکواندوی آلمان کلاس G۱ از روز جمعه ۲۲ فروردین ماه با حضور ۸۶۵ تکواندوکار از ۶۲ کشور جهان در شهر هامبورگ آلمان آغاز برگزار شد که در پایان این رقابت ها تیم ملی ایران با کسب ۶طلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی نخست ایستاد و عنوان قهرمانی تورنمنت آلمان را از آن خود کرد.

بیژن مقانلو در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد حضور تیم ملی در این رقابت ها، اظهار داشت: ابتدا باید به خانواده تکواندو موفقیت تیم ملی را تبریک بگویم و از آنها به خاطر صبوری ای که در این مدت داشتند تشکر کنم. به هر حال از این به بعد کار ما سخت تر خواهد شد چرا که توقع ها از تکواندو زیاد شده است.

وی افزود: نتایجی که در آلمان کسب کردیم به خاطر تلاش همه اعضای خانواده تکواندو بود. در واقع این نتیجه کسب شده متعلق به شخص خاص نیست. البته باز هم می گویم ما هنوز اول راه هستیم و در واقع تازه به سر خط رسیده ایم. امیدوارم در مسابقات مهمی که امسال پیش رو داریم بتوانیم نتایج قابل قبولی را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که گویا نصرآزادانی به عنوان آخرین تکواندوکار اعزامی به قهرمانی آسیا انتخاب شده است، گفت: ما ۱۵ فروردین انتخابی تیم ملی را برگزار کردیم و قرار شد در تورنمنت آلمان از بین علیرضا نصرآزادانی و مسعود حجی زواره یک نفر را در وزن پنجم انتخاب کنیم. به هر حال در تورنمنت آلمان آزادانی مدال طلا کسب کرد و ما او را به عنوان نفر فیکس وزن پنجم انتخاب کردیم. ناگفته نماند هنوز پرونده نفرات اعزامی به قهرمانی آسیا بسته نشده است و تا ثانیه های آخر کسی حاشیه امنیت ندارد. در حال حاضر ۱۳ تکواندوکار در اردوها حضور دارند که ما در پایان از بین نفرات هوگوپوشان اعزامی به قهرمانی آسیا را مشخص خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با شکست بهنام اسبقی در آلمان تغییراتی در آن وزن ایجاد خواهد شد یا خیر، گفت: همه اوزان شرایط یکسانی را دارند ما نگاهمان به شخص خاصی نیست این قانون برای همه یکسان است و کسی تا لحظه آخر حاشیه امنیت نخواهد داشت.

مقانلو در واکنش به این سؤال که برخی ها معتقدند تورنمنت آلمان از کیفیت فنی پایینی برخوردار بود، گفت: هر مسابقه ای شرایط خاص خودش را دارد هر تیمی که در یک رویداد شرکت می کند با کسی تعارف ندارد و تنها هدفش کسب مدال است در تورنمنت آلمان تمام نفراتی که حضور داشتند به دنبال تغییر در رنکینگ جهانی بودند.

سرمربی تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: ما نباید در باد مدال هایمان بخوابیم، به هر حال همانطور که ما حریفانمان را آنالیز می کنیم آنان نیز تکواندوکاران ما را آنالیز می کنند پس باید تلاشمان را دوچندان کنیم.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر