|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۸۶

تکواندو به روزهای آرمانی خود نزدیک می شود

نماینده وزن ۸۷ + کیلوگرم تیم ملی تکواندو گفت: حضور در تمام رویداد های پیش رو هر کدام یک پله برای رسیدن به آوردگاه بزرگی مثل المپیک برزیل است.

به گزارشخبرگزاری فارس، مسابقات بین المللی تکواندوی آلمان کلاس G۱ با حضور ۸۶۵ تکواندوکار از ۶۲ کشور جهان در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد و تیم ملی ایران قهرمانی این رقابت ها شد. سجاد مردانی نماینده وزن ۸۷ + کیلوگرم تیم ملی با شکست حریفان خود مدال طلای این رقابت ها را کسب کرد.

سجاد مردانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد حضور تیم ملی تکواندو در تورنمنت بین المللی آلمان، اظهار داشت: این رقابت ها هم مثل دیگر تورنمنت ها بود و در واقع یکی از پله های رسیدن به المپیک برزیل محسوب می شد. با توجه به اینکه هر کدام از این رقابت ها امتیاز خاص خودش را دارد، به همین دلیل همه تکواندوکاران دنیا در چنین رقابت هایی شرکت می کنند تا با کسب مدال امتیاز های لازم برای حضور در المپیک برزیل را بدست آورند.

وی افزود: خوشبختانه تیم ملی تکواندو نیز در این رقابت ها نتایج قابل قبولی را کسب کرد. به اعتقاد من کسب حتی یک امتیاز در قدم های اول برای همه ما با ارزش است، چرا که در سال های پایانی رقابت بین همه تکواندوکاران دنیا سنگین خواهد شد و همین یک امتیاز هایی که در آغاز راه کسب کرده ایم به ما کمک خواهد کرد.

دارنده نشان نقره مسابقات جهانی مکزیک در ادامه گفت: تیم ملی روند رو به رشدی را آغاز کرده است و همه نفرات به روزهای آرمانی نزدیک شده اند. قول می دهم با این روند یکی از پرقدرت ترین تیم های تکواندو تشکیل خواهد شد و ۴ نفر از بهترین های ایران در المپیک حضور خواهند داشت. انگیزه ای که بین نفرات حاضر در تیم ملی وجود دارد بدون شک نشان از روزهای خوب تکواندو است.

مردانی از برنامه هایی که برای رسیدن به المپیک برزیل دارد، گفت: ابتدا تمام تلاشم را می کنم تا در تمام رویداد هایی پیش رو حضور داشته باشم و بهترین مدال را کسب کنم، چرا که برای رسیدن به المپیک برزیل تمام این رویداد ها هر کدام یک پله برای رسیدن به آوردگاه بزرگی مثل المپیک است. پس از آنکه سهمیه المپیک را کسب کردم باید برنامه ریزی کنم تا در برزیل افتخار آفرینی کنم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: رسیدن به هدف بزرگ مستلزم حضور در مسابقات کوچک است تا به اهدافم که حضور در المپیک است برسم. پس هیچ رویدادی تا المپیک برزیل برایم کم ارزش نیست و باید تلاش کنم با کسب هر مدال امتیاز لازم برای حضور در المپیک برزیل را بدست آورم.

مردانی در مورد حضور تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: تقریبا نزدیک به یک ماه دیگر باید در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنیم که امیدوارم در ازبکستان نیز نتایجی مشابه آلمان کسب کنیم. البته پیش بینی نتایج در قهرمانی آسیا کار سختی است و من معتقدم که قبل از پیش بینی باید خوب تمرین کرد. البته حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و دیگر رقابت ها هیچ تفاوتی با هم ندارد و باید به یک اندازه تلاش کرد.

انتهای پیام / م

ارسال نظر