|
|
کدخبر: ۱۵۹۶۱۷

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی فرانسه اعتراف کرد تیمش هیچ شانسی برای فتح مهم ترین تورنمنت فوتبالی جهان در سال جاری ندارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، دیدیه دشان اعتراف کرد خروس ها را دیگر نمی توان جزو قدرت های مطرح فوتبال دنیا به شمار آورد و نباید از این تیم انتظار قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ را داشت.

دشان ۴۵ ساله که از او به عنوان «ژوزه مورینیوی فرانسه» یاد می شود، با پایین آوردن سطح توقعات از تیم هدایت خود، گفت هدفش در این دوره از رقابت های جام جهانی جبران ناکامی بزرگی است که خروس ها ۴ سال پیش در آفریقای جنوبی تجربه کردند. فرانسوی ها در جام جهانی ۲۰۱۰ با هدایت ریمون دومنش، در مرحله گروهی رقابت ها حذف شدند.

دشان در این خصوص به شبکه RMC گفت: اولین هدف ما در جام جهانی بردن اولین بازی مان برابر هندوراس است. آخرین باری که فرانسه در مرحله گروهی جام جهانی برد به بازی اش برابر توگو در جام جهانی ۲۰۰۶ برمی گردد. باید گفت که ما دیگر جزو قدرت های برتر فوتبال اروپا و جهان نیستیم.

وی افزود: من فردی واقع بین هستم و سعی کرده ام دچار غرور نشوم. نمی دانم که سطح واقعی تیم ملی فرانسه همان بازی بود که در بازی رفت پلی آف انتخابی جام جهانی برابر اوکراین انجام داد یا خیر اما ما در این دوره جام جهانی باید کاری که در بازی برگشت مان با اوکراین انجام دادیم را تکرار کنیم و آن را الگویی برای تمام بازی های خود در جام جهانی قرار دهیم.

دشان درباره مقایسه هایی که میان او و آقای خاص می شود و در پاسخ به این سؤال که آیا او خودش را مورینیوی فوتبال فرانسه می داند یا خیر تصریح کرد: خیر. من با مربیان بزرگی مانند مورینیو و ویسنته دل بوسکه حرف زده ام و باید بگویم که آنها هم به مؤثر بودن فاکتور شانس بر موفقیت های شان اذعان داشتند. در واقع فاکتورهای زیادی لازم است تا به هدف خود برسید که اعتمادبه نفس و ایمان داشتن به توانایی های خود یکی از آنهاست.

تیم ملی فرانسه در گروه E جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم های سوئیس، هندوراس و اکوادور همگروه است.

انتهای پیام /

ارسال نظر