|
|
کدخبر: ۱۵۹۷۴۸

لیگ قهرمانان آسیا

خبرگزاری تسنیم: تیم فوتبال فولاد خوزستان با پیروزی برابر الجیش به عنوان صدر نشین گروه B صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم های فوتبال فولاد خوزستان و الجیش قطر از ساعت ۱۷:۳۰ امروز(چهارشنبه) در ورزشگاه غدیر خوزستان در گروه D به مصاف هم رفتند تا پنجمین دیدار خود در لیگ قهرمانان را برگزار کنند که این دیدار با پیروزی ۳ بر یک فولاد خاتمه یافت. نیلمار(۹) برای الجیش و بختیار رحمانی(۲۰)، غلامرضا رضایی(۴۵) و لوسیانو پریرا(۲ + ۹۰) برای فولاد گل زدند.

نیمه نخست:

فولادی ها در خانه خود بازی را هجومی آغاز کردند و در دقایق ابتدایی صاحب ۳ کرنر شدند.

در دقیقه ۹ اولین موقعیت خطرناک بازی از سوی فولاد خلق شد. ساسان انصاری از سمت راست دروازه الجیش حرکت کرد و در محوطه جریمه شهاب کرمی را صاحب توپ کرد. این بازیکن با شوت خود دروازه الجیش را تهدید کرد اما مقاومت دروازه بان قطری ها مانع تغییر نتیجه بازی شد.

چند ثانیه بعد این بازیکنان الجیش بودند که به سمت دروازه فولاد حرکت کردند و نیلمار با جا گذاشتن سه مدافع فولاد توانست توپ را وارد میدان کند تا الجیش یک بر صفر از نماینده ایران پیش بیفتد.

فولاد در دقیقه ۲۰ بازی با ضربه زیبای بختیار رحمانی توانست گل خورده را جبران کند و بازی را به تساوی بکشاند.

کورش رفیعی در دقیقه ۲۶ شانس خود را روی شوت از راه دور امتحان کرد اما دروازه بان الجیش توپ را گرفت.

هر چه بازی به پایان نیمه اول نزدیک می شدیم فشار فولاد روی دروازه حریف نیز بیشتر می شد و در دقیقه ۳۷ بختیار رحمانی می توانست گل دوم خود را به ثمر برساند اما دخالت مدافعان سفیدپوش قطری مانع این کار شد.

در دقیقه ۴۵ غلامرضا رضایی با یک ضربه زیبا سانتر خالدی را به دومین گل فولاد تبدیل کرد.

نیمه دوم:

نیمه دوم نسبت به ۴۵ دقیقه اول با تب و تاب کمتری همراه بود تا اینکه در دقیقه ۵۹ فولاد روی نفوذ سروش رفیعی صاحب موقعیت شد اما ضربه خالدی با اختلاف کمی از کنار دروازه الجیش به بیرون رفت.

بعد از موقعیت فولاد گویا قطری ها به خودشان آمدند و روی دروازه فولاد فشار آوردند و در دقیقه ۶۰ می توانستند دروازه مکانی را باز کنند اما این اتفاق نیفتاد زیرا پس از ناموفق بودن مکانی این مهرداد جماعتی بود که روی خط دروازه با بدن خود مانع از به ثمر رسیدن گل دوم الجیش شد.

پریرا که در نیمه دوم وارد میدان شده بود در دقیقه ۶۶ با ضربه سر خود دروازه الجیش را تهدید کرد اما دروازه بان این تیم توپ را از روی خط دروازه به بیرون کشید.

یک دقیقه بعد رضایی با یک شوت دروازه الجیش را نشانه گرفت اما توپ در میانه راه به پریرا برخورد کرد و به بیرون رفت.

لوسیانو پریرا در دقیقه ۷۱ یک بار دیگر با شوت خود دروازه الجیش را تهدید کرد اما توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. پریرا در دقیقه ۲ + ۹۰ گل سوم نماینده کشورمان را به ثمر رساند تا فولاد با برتری ۳ بر یک علاوه بر صدرنشینی صعود خود را به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا قطعی کند.

در دیگر دیدار این گروه بنیادکار ازبکستان و الفتح عربستان به مصاف یکدیگر رفتند و این دیدار با پیروزی ۳ بر ۲ بنیادکار همراه بود.

بدین ترتیب فولاد خوزستان با ۱۱ امتیاز صدرنشین شد، الجیش قطر با ۸ امتیاز، بنیادکار ازبکستان با ۵ امتیاز و الفتح عربستان با ۲ امتیاز در رده های دوم وسوم قرار دارند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین