|
|
کدخبر: ۱۶۰۴۸۵

سرمربی تیم شهید صافی معتقد است برگزاری لیگ به صورت منطقه ای اتفاق بسیار خوبی است اما به شرطی که تیم های اول تا چهارم لیگ سال گذشته مستقیماً به مرحله دوم ورود پیدا کنند.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، مجید صافی، سرمربی تیم کاراته شهید صافی در خصوص برگزاری لیگ های جوانه و آینده سازان به صورت منطقه ای گفت: به طور کل با برگزاری لیگ به صورت منطقه ای موافق هستم و معتقدم چنین طرحی می تواند کمک بسیاری برای حضور تیمها و کاراته کاران مختلف در لیگ باشد، اما سازمان لیگ باید برای تیمهای قدرتمند این مسابقات فکری دیگر داشته باشد. بهتر است در مرحله اول تیمهایی که از نظر فنی در رتبه پایین تری هستند با یکدیگر مبارزه کنند و از بین آنها ۱۲ تیم به مرحله بعدی راه پیدا کنند و ۴ تیم عنوان دار دور قبل به صورت مستقیم در مرحله دوم حضور داشته باشند، چراکه در این مرحله پتانسیل سایر تیم ها هم بیشتر شده و می توان به برگزاری مسابقاتی در سطح قابل قبول امیدوار بود.

وی که به همراه تیم شهید صافی موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ آینده سازان شده است، با اشاره به عدم حضور پررنگ اسپانسرها در لیگ های دوره قبل تصریح کرد: سال گذشته برای حمایت تیم مان به نهادها وشرکت های زیادی مراجعه کردیم اما موفق به جذب هیچ اسپانسری نشدیم. اگر لیگ های جوانه و آینده سازان به صورت منطقه ای برگزار شود، قطعا هزینه های باشگاهها کمتر می شود و اسپانسرها وقتی می بینند با هزینه پایین می توانند تیمداری کنند، ورود پیدا می کنند.

سرمربی تیم شهید صافی با انتقاد از برگزاری طولانی مدت لیگ های جوانه و آینده سازان افزود: یکی از ایرادهای لیگ به برگزاری طولانی مدت و فرسایشی مسابقات بر می گردد. با توجه به شرایط شاغلین در لیگ جوانه و آینده سازان که در سن رشد قرار دارند، اگر قرار باشد یک کاراته کا در طولانی مدت در وزن خودش بماند، به سلامتی بازیکنان لطمه وارد می شود. بازیکنان حاضر در این رقابتها در شرایطی نیستند که در دراز مدت خود را سروزن نگه دارند. به اعتقاد من پرونده لیگ رده های سنی پایه بجای هشت ماه باید سه ماهه بسته شود.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: امیدوارم در بحثپشتوانه سازی کاراته بهتر از گذشته عمل کنیم تا بتوانیم برای آینده کاراته، نفرات خوبی را معرفی کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر