|
|
کدخبر: ۱۶۰۵۴۶

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: لیگی ظرفیت بالای دارد که جوان باشد.

فریدون معینی در رابطه با پایان لیگ سیزدهم در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانافزود: فوتبال ایران جدا از سایر فوتبال های دنیاست که به صورت انحصاری است. برای بالا بردن کیفیت فوتبالمان باید وقت زیادی را صرف کنیم. بالا بردن ظرفیت فوتبال به راحتی نخواهد بود پرورش استعدادهای تازه بستگی به حل مسائل و مشکلات پیش رو است تا باشگاه ها در آینده نتایج بهتری را در مسابقات بدست بیاورند.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: تغییرات در این فوتبال باید زیاد باشد و ساختار بعضی از تیم ها برای پیشرفت باید دگرگون شود.

معینی تصریح کرد: در لیگ سیزدهم باشگاه های خوبی حضور داشتند که فولاد خوزستان بالاخره به قهرمانی دست یافت ساختار پایه ای این باشگاه در حد ایده آلی بود که توانست با جوانان خود پس از سال ها به قهرمانی دست پیدا کند. فولاد خوزستان الگوی بسیار خوبی است که جوانان را به فوتبال ایران معرفی می کند.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد عدم دیده شدن یک پدیده را این گونه توصیف کرد: اگر فوتبال ها دنیا هرسال یک پدیده را در سطح بین المللی به فوتبال معرفی می کنند ولی فوتبال کشورمان هر ۴ سال یک بار یک پدیده ناب را به فوتبال معرفی می کند که این مسئله نگران کننده است و این ظرفیت فوتبال ایران نیست.

معینی تأکید کرد: لیگ یک باید مکانی برای پرورش جوانا باشد ولی این لیگ جای برای بازنشسته هاست و حتی لیگ یک بار فنی آن چنان ندارد بدین ترتیب این مسئله به لیگ برتر راه پیدا می کند که در شاهد بازی های ضعیفی در لیگ برتر بودیم.

وی ادامه داد: تغییرات در تیم ها خیلی زیاد است ولی تیم هایی هم چون فولاد خوزستان تغییرات زیادی در بدنه تیم خود از سال قبل نداشت و اعتماد به جوان ترها جواب داد.

معینی تصریح کرد: در فوتبال ایران گلزنی مهاجمان در سطح پایین قرار داشت تا جایی پیش رفت که تماشاگران از عدم گلزنی مهاجمان خسته شده اند و هیچ گاه تیمی را به صورت یکنواخت ندیدیم که حمله را در دستور کار خود داشته باشد.

وی در مورد بهترین ها گفت: بیرانوند دروازه بان نفت تهران آینده خوبی را خواهد داشت. در رابطه با یک پدیده می توان به فرشاد احمدزاده مهاجم تراکتورسازی تبریز و بایرامی اشاره کرد. بهترین بازیکن که در تیم خود تأثیرگذار بود بختیار رحمانی را معرفی می کنم. بهترین مربی خارجی کرانچار لقب خواهد گرفت و بهترین مربی ایرانی نیز حسین فرحی است که به بهترین شکل با تمام عناصر تیم، همکارانش و رسانه ها ارتباط برقرار کرده بود.
انتهای پیام /

ارسال نظر