|
|
کدخبر: ۱۶۰۶۸۹

داور بین المللی والیبال ایران در حاشیه مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا گفت: سطح داوری ایران فراتر از آسیاست و خوشحالم که در این دوره از مسابقات کارنامه خیلی خوبی داشتم.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،محمد ابراهیم زاده داور بین المللی والیبال ایران در حاشیه مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا اظهار داشت: مسابقات از سطح خوبی برخوردار بود. نسبت به پنج دوره ای که من قبلا در باشگاه های آسیا قضاوت کرده بودم این دوره به مراتب سطح بالاتری داشت.

به ویژه تیم های چین و قطر خیلی قدرتمند بودند. به نظرم همه بازیهای ایران دشوار بود فقط شاید ژاپن در سطحی نبود که بتواند به عنوان یک تیم مدعی ظاهر شود.

وی افزود: سطح قضاوت های این مسابقات خوب و متوسط بود. اکثر داوران حاضر در این تورنومنت جوان بودند. شش داور جوان داشتیم که کاندید بین المللی بودند. نسبتا مشکل خاصی در قضاوت ها ندیدیم. داور هنگ کنگی خیلی خوبی در این مسابقات معرفی شد.

داور بین المللی ایران تصریح کرد: من مجموعا پنج قضاوت داشتم. مهمترین بازی که سوت زدم قطر و ترکمنستان بود. در سه بازی داور اول بودم در دو بازی داور دوم و دو بازی هم داور ذخیره بودم.

وی تاکید کرد: داوران ایرانی صد در صد از سطح آسیا بالاتر هستند. داوران خیلی خوبی در ایران داریم که در سطح اول والیبال جهان سوت می زنند.

شاهمیری و فیروزی و یزدان پناه حرف اول را در سطح آسیا و فراتر از آسیا می زنند. انشالله درآینده با توجه به توسعه بیشتر والیبال ایران شاهد حضور بیشتر داوران ایرانی در مسابقات جهانی خواهیم بود.

ابراهیم زاده در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد که از مسئولان فدراسیون به ویژه کمیته داوران تشکر کنم. قهرمانی تیم متین را هم در آسیا تبریک می گویم.

امیدوار هستم همین طور که در این دوره از مسابقات که امتیاز خیلی خوب را در داوری بازی ها گرفتم همچنان بتوانم سطح خوبی در داوری ها داشته باشم.

ارسال نظر