|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۱۶

تیم ملی کاراته کره جنوبی برای برپایی اردوی مشترک، انجام دیدارهای دوستانه و شرکت در جام بین المللی ارومیه نیمه دوم اردیبهشت به ایران سفر می کند.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،تیم ملی کاراته کره جنوبی که خود را برای حضور در بازیهای آسیایی اینچئون که در همین کشور انجام خواهد شد و نیز رقابتهای قهرمانی جهان در آلمان آماده می کند، قرار است ۱۶ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد برای برپایی اردوی تدارکاتی و انجام چند دیدار دوستانه به ایران سفر کند.

این تیم هفته آینده نیز مسابقات شرق آسیا را در پیش دارد که این پیکارها قرار است در همان سالنی انجام شود که بازیهای آسیایی در آن برگزار می شود.

احمد صافی، سرمربی تیم کره جنوبی در همین ارتباط اذعان کرد: تیم کره برای شرکت در مسابقات بین المللی ارومیه با ۱۳ کاراته کا در دو بخش مردان(۷ نفر) و زنان(۶ نفر) به ایران سفر می کند، علاوه بر آن در یک مسابقه چندجانبه با حضور تیمهای هنگ کنگ، منتخب شوتوکانwskf و چند تیم داخلی شرکت خواهد کرد.

وی افزود: علاوه بر مسابقه، اردوی تدارکاتی این تیم با تیمهای هنگ کنگ و دانشگاه آزاد اسلامی هم برگزار خواهد شد.

صافی در خصوص شرایط آمادگی تیم کره جنوبی گفت: این تیم ۳ ماه تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و امیدوار است بهتر از دوره گذشته نتیجه بگیرد. با توجه به اینکه تیم کره میزبان بازیهای آسیایی است کسب مدال در این رقابتها اهمیت زیادی دارد.

وی در مورد بازیهای شرق آسیا تصریح کرد: چین، ژاپن، ماکائو، تایوان تیمهایی هستند که در این بازیها شرکت دارند و شاید مهمترین حریف ما تیم ژاپن باشد که از قدرتهای برتر کاراته در آسیا و جهان است و سعی می کنیم نمایش خوبی مقابل این تیم داشته باشیم.

سرمربی ایرانی تیم کره جنوبی ادامه داد: تیم کره تاکنون ۲ بار موفق شده به مدال طلای بزرگسالان برسد و در این فکر هستیم ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف، تعداد مدالها را هم افزایش بدهیم.

وی گفت: رقابتهای شرق آسیا قدم محکمی است برای مسابقات مهمی که در پیش داریم و کمک می کند تا نفرات و ترکیب تیم مان برای بازیهای آسیایی را شناسایی کنیم.

صافی در پایان در مورد کاراته ایران خاطرنشان کرد: مهم موفقیت تیم ملی است و با هر نتیجه خوبی که کاراته ایران بدست آورد کسانی که عرق ملی دارند خوشحال می شوند و من امیدوارم کاراته ایران به دور از حاشیه تیم ملی قدرتمندی را روانه مسابقات مهم امسال کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر