|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۸۴

امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ هجری خورشیدی، برابر با ۱۹ جمادی الثانی سال ۱۴۳۵ هجری قمری، و ۱۹ آوریل ۲۰۱۴ میلادی است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، ۵۸ سال پیش در چنین روزی، مسابقه ۲۴ کیلومتر دوچرخه سواری به همت فدراسیون دوچرخه سواری کشور برگزار شد.

حسین آقاغفار، رحیم گرزن پور و نادر خانی هر سه از باشگاه استقلال به ترتیب اول تا سوم شدند.

این مسابقه در مسیر تهران – کرج برگزار شد.

۵۸ سال پیش در چنین روزی مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان درتوکیو پایتخت ژاپن برگزار شد و در مسابقه نهایی تیم ژاپن ۵ بر یک تیم " چک اسلواکی " پیشین را شکست داد.

به این ترتیب این تیم قهرمان مسابقات جهانی تیمی شد.

۵۷ سال پیش در چنین روزی، در مسابقات قهرمانی بین المللی ارتش های جهان که در ترکیه برگزار شد تیم بین المللی ارتش ایران به مقام چهارم رسید و تیم های آمریکا، فرانسه و ترکیه به ترتیب اول تا سوم شدند.

۵۶ سال پیش در چنین روزی، از قهرمانان تیم ملی دو میدانی ایران رکوردگیری شد.

در ماده پرش ارتفاع " فیفا کمانه " با پرشی معادل یک متر و ۹۸ سانتی متر، در پرتاب دیسک " کریم زندی " با پرتابی معادل ۴۳ متر و ۵۹ سانتی متر و در دو ۸۰۰ متر " محمود خلیق نظری " یک دقیقه و ۵۵ ثانیه و یک دهم ثانیه و در دهگانه فارابی با ۵ هزار و ۴۸۴ امتیاز ورزشکارانی بودند که رکورد ایران را بهبود بخشیدند.

بازهم ۵۶ سال پیش در چنین روزی، تیم ملی بوکس ایران نخستین بار برای برگزاری مسابقه ای دوستانه به کشور شوروی سفر کرد و در مسابقه با تیم آذربایجان شوروی با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد.

در تیم ایران قرابت کوچار، صادق پرسیا، صادق علی اکبرزاده، بهمن شوقی، حسن پاک اندام، ایرج در طلوعی، بازاک بازاریان، سورن پیرخانیانف امیر یاوری، لئون خاچاتوریان، اکبر خوجینی و حسین فتحیان پور حضور داشتند.

۴۶ سال پیش در چنین روزی، در مسابقات وزنه برداری جام دانوب آبی که در شهر دوماشینگن اتریش برگزار شد، " امره فولدی " وزنه بردار مجارستانی در دسته ی خروس وزن، وزنه ۱۲۴ کیلوگرمی را بالای سر برد و در رکورد جهانی حرکت پرس را شکست رکورد پیشین جهان ۱۲۲ کیلو و نیم کیلوگرم و متعلق به " بائز " از پورتوریکو بود.

۴۴ سال پیش در چنین روزی مسابقات انتخابی تیم ملی دو میدانی ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی آذربایجان شوروی برگزار شد.

در گروه مردان نفرات اول عبارت بودند از: در ۱۰۰ و ۲۰۰ متر لطف الله حمید زاده از خوزستان، در ۱۱۰ متر با مانع غلامحسین بهدان از خوزستان، در ۴۰۰ متر با مانع ابوالقاسم میری از تهران، در۱۰۰۰ متر ۱۵۰۰ متر وهاب صالحی از تهران، در ۳۰۰ متر اکبر رحیمیان از تهران، در پنج هزار متر محمد وجدان زاده از همدان در پرتاب وزنه ابراهیم نورنژاد از تهران، در پرتاب دیسک حسین برق چی از تهران، در پرتاب نیزه عیدی علی جانی در پرتاب چکش حاجی علی اکبری از اصفهان و در پرش طول اصغر کریمی از شیراز و در پرش ارتفاع محمد خاوری ازمازندران در این مسابقات و در گروه زنان تنها شهلا صفوی از اصفهان رکورد ۲۰۰ متر زنان را سه دهم ثانیه بهبود بخشید و با زمان ۲۷ ثانیه اول شد او در مسابقه ۱۰۰ متر و پرش طول نیز اول شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر