|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۹۳

پروین روی هوا است!

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: در جریان مشکل مالیاتی وینگادا نیستم و فقط باید بگویم مبلغ توافقی من با وینگادا بسیار کم بود.

عباس انصاری فرد در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، در مورد بدهی ۶۰ میلیاردی باشگاه پرسپولیس گفت: این مبلغی است که وزارت ورزش بعد از کارشناسی اعلام کرده و من در جریان ریز هزینه ها نیستم.

وی ادامه داد: بدهی که اعلام شده برای سال ۸۰ به بعد است چون تا قبل از این بدهی ها را پرداخت کرده بودم. تمام این مبالغ برای زمان غمخوار به بعد است. در دوره آخر مدیریت من نهایت پرداختی به یک بازیکن ۳۰۰ میلیون تومان بود. وقتی قراردادهای میلیاردی می بندند بدهی ها هم بالا می رود.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در خصوص مسئله خصوصی سازی این باشگاه اظهار داشت: واگذاری پرسپولیس و استقلال باید انجام شود. هر کدام از این ۲ باشگاه سالیانه ۳۰ میلیارد تومان هزینه دارند یعنی سالانه ۶۰ میلیارد تومان. وزارت ورزش با این مبلغ می تواند خرج ۶۰ فدراسیون خود را بدهد. من اعتقاد دارم چاره ای جز خصوصی سازی وجود ندارد، چون اگر این اتفاق رخ بدهد خرج کردن هم دلسوزانه تر می شود.

انصاری فرد ضمن بیان این مسئله که پرسپولیس و استقلال پتانسیل درآمدزایی فراوانی دارند، عنوان کرد: از پتانسیل درآمدزایی و اقتصادی پرسپولیس استفاده نشده است. این ۲ باشگاه می توانند به کل ورزش ما کمک کنند. اگر مسئله خصوصی سازی صورت بگیرد آن وقت اوضاع این ۲ باشگاه هم بهتر می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با ۶۰ میلیارد بدهی کسی سهام باشگاه پرسپولیس را می خرد، تاکید کرد: قطعا اگر مسئله خصوصی سازی جدی شود، هستند کسانی که حتی با این بدهی هم سهام باشگاه پرسپولیس را می خرند.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس درباره مدیریت علی پروین در این باشگاه گفت: پروین روی هواست، چون نه باشگاه پرسپولیس خصوصی است و نه دولتی و باید هرچه سریع تر این مشکلات حل شود. اگر مشکلات حل نشود باشگاه نمی تواند در فصل نقل و انتقالات حضور داشته باشد.

انصاری فرد در مورد مدیریت محمد رویانیان در باشگاه پرسپولیس و اینکه گفته می شود ۴۰ میلیارد تومان بدهی به بار آورده است، اظهار داشت: وزارت ورزش باید در این مورد صحبت کند چون این وزارتخانه رویانیان را به پرسپولیس آورد. رویانیان می گوید چنین بدهی نداشته اما وزارت ورزش و هیئت مدیره چیز دیگری می گویند. هر اتفاقی که در زمان رویانیان رخ داده به خاطر عدم شناختش از فوتبال بوده است.

وی درباره مشکل مالیاتی که برای نلو وینگادا از زمان حضورش در پرسپولیس به وجود آمده، تصریح کرد: من در جریان مشکل مالیاتی وینگادا نیستم چون در باشگاه پرسپولیس نیستم، فقط باید بگویم مبلغ توافقی من با وینگادا بسیار کم بود ولی این توافق عملی نشد چرا که من دیگر در باشگاه نماندم تا به فعالیتم ادامه دهم. وقتی مدیران بعدی بدهی وینگادا را پیگیری نکردند این پول بیشتر شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر