|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۶۹

پیش بینی پلی آف ۲۰۱۴ NBA

یک سیستم پیش بینی بر مبنای آمار و عملکرد تیمها در فصل عادی، بالاترین شانس را برای رسیدن دوباره تیمهای میامی هیت و سن آنتونیو به فینال لیگ NBA قائل است و این بار سن آنتونیو قهرمان احتمالی لیگ می شود.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از سایت SBNation، پلی آف لیگ بسکتبال NBA از فردا شروع می شود و حدود دو ماه و نیم تا مشخص شدن قهرمان فصل طول می کشد اما برخی برای تعیین فینالیستها و قهرمان لیگ صبر ندارند.

براساس متد اختصاصی که دین اولیور برای پیش بینی سری مساقبات و نتایج آن طراحی کرده است احتمال برد تیمها از نتایج، آمار و عملکرد آنها در فصل عادی برداشت می شود و یکی از قویترین سیستمهای پیش بینی مراحل نهایی لیگ شکل می گیرد.

البته برنامه log۵ مصدومیتهای احتمالی بازیکنان تیمها را در نظر نمی گیرد و از همین جهت هم احتمال خطا در نتایج آن وجود دارد.

پیش بینی کنفرانس شرق

براساس پیش بینی استخراج شده از متد فوق، تیم ایندیانا پیسرز در پلی آف کنفرانس شرق در مجموع ۹۱ درصد شانس صعود مقابل تنها ۹ درصد شانس آتلانتا دارد.

تیم میامی هیت با احتمال ۹۴ درصد شارلوت بابکتز را پشت سر می گذارد. شانس صعود تورنتو راپتورز مقابل نتز، ۸۲ درصد است. شیکاگو بولز نیز ۶۷ درصد مقابل واشنگتن ویزاردز احتمال صعود دارد.

در راند دوم کنفرانس هم تیم ایندیانا با احتمال ۷۴ درصد از شیکاگو عبور می کند و میامی با همین درصد تورنتو را شکست می دهد تا فینال ایندیانا با میامی در شرق شکل بگیرد.

براساس این پیش بینی، تیم ایندیانا ۴۴ درصد و میامی ۵۵ درصد شانس قهرمانی در کنفرانس شرق را دارند.

پیش بینی کنفرانس غرب

در سری پلی آف غرب هم پیش بینی می شود تیم سن آنتونیو با احتمال ۸۷ درصدی دالاس را شکست دهد. اوکلاهاما ۹۱ درصد مقابل ممفیس شانس صعود دارد. کلیپرز ۶۸ درصد احتمال برد مقابل گلدن استیت را دارد و هیوستون راکتز با احتمال ۷۰ درصد پورتلند بلیزرز را شکست می دهد.

در راند دوم کنفرانس غرب هم تیم سن آنتونیو با احتمال ۸۷ درصد هیوستون را شکست می دهد و اوکلاهاما با ۵۲ درصد مقابل ۴۸ درصد کلیپرز، شانس صعود به فینال را دارد.

به این ترتیب فینال کنفرانس غرب میان تیمهای اسپورز و تاندر خواهد بود و تیم سن آنتونیو با شانس ۶۱ درصد قهرمان این کنفرانس می شود.

فینال تکراری

طبق این پیش بینی فینال امسال NBA بار دیگر میان تیمهای سن آنتونیو و میامی هیت خواهد بود که این بار تیم سن آنتونیو ۶۶ درصد شانس قهرمانی دارد.

تیم میامی سال قبل هم به زحمت سن آنتونیو را برده بود.

با این شرایط باید دید ریاضیات تا جه اندازه قدرت پیش بینی درست قهرمان NBA و برنده های پلی آف را دارد؟

انتهای پیام /

ارسال نظر