|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۷۴

به دنبال دوپینگ وزنه بردار آذربایجانی

به دنبال دوپینگ وزنه بردار آذربایجانی، نماینده کشورمان در رقابتهای جهانی بزرگسالان هم چهارم شد.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از سایت وزنه برداری، جابر بهروزی وزنه بردار دسته ۶۹ کیلوگرم کشورمان که در رقابتهای یونیورسیاد جهانی ۲۰۱۳، روی سکوی نایب قهرمانی ایستاده بود، با مثبت اعلام شدن دوپینگ وزنه بردار آذربایجانی، مدال نقره خود را با طلا عوض کرد.

فریدون قولیف آذربایجانی در رقابتهای یونیورسیاد جهانی کازان که تیر ماه سال گذشته برگزار شد با حدنصاب مجموع ۳۲۳ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد دسته ۶۹ کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری دانشجویان جهان، مدال طلای یونیورسیاد جهانی را هم به دست آورد و بالاتر از جابر بهروزی از ایران که حدنصاب ۳۲۲ کیلوگرم را به ثبت رسانده بود روی سکوی قهرمانی ایستاد.

قولیف در رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ بزرگسالان که در وروکلاو لهستان برگزار شد هم یکی از مدعیان بود و با حدنصاب مجموع ۳۳۷ کیلوگرم به مدال برنز رسید. اما به دنبال مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ این وزنه بردار آذربایجانی هر دو مدال طلای یونسیورسیاد جهانی و برنز رقابتهای جهانی بزرگسالان از او پس گرفته شد.

با حذف فریدون قولیف از جدول این دو مسابقه، جابر بهروزی مدال طلای رقابتهای یونیورسیاد جهانی ۲۰۱۳ را به دست آورد و در رقابتهای جهانی بزرگسالان هم با یک پله صعود در رده چهارم ایستاد. با توجه به دوپینگ قولیف بهروزی حتی می توانست به مدال برنز حرکت دوضرب رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ هم دست پیدا کند اما به دلیل ۷۰ گرم اضافه وزن نسبت به وزنه بردار چینی در دوضرب و مجموع عناوین چهارم را از آن خود کرد و سجاد بهروزی هم با یک پله صعود در مکان نهم رقابتهای دسته ۶۹ کیلوگرم ایستاد.

انتهای پیام / م

ارسال نظر