|
|
کدخبر: ۱۶۶۴۸۱

منصوریان را واسطه کردیم تا صلح برقرار شود اما نشد

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: رحمتی خودش خواست از تیم ملی خداحافظی کند و این موضوع به ما ربطی ندارد.

علی کفاشیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، درباره اظهارات مهدی رحمتی پیرامون نقش فدراسیون در بازنگشتنش به تیم ملی اظهار داشت: این مهدی رحمتی بود که تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت و ما تلاش داشتیم که نظر موافق کی روش را برای بازگشت او به تیم ملی جلب کنیم.

وی افزود: به هیچ عنوان ما در این موضوع دخالتی به ضرر رحمتی نکردیم، بلکه برعکس تلاش خود را برای تفاهم بین آنها انجام دادیم. ما حتی برای آنکه میان این دو نفر آشتی برقرار شود علیرضا منصوریان را واسطه کردیم تا بین آنها صلح برقرار شود.

کفاشیان خاطرنشان کرد: قرار بود رحمتی نامه ای را امضا کند که خود او حاضر به انجام این کار نشد. کی روش خواسته هایی داشت از جمله آنکه رحمتی در این نامه از مردم ایران عذرخواهی کند و در نهایت این خود مهدی رحمتی بود که حاضر نشد شرایط کارلوس کی روش را بپذیرد.

وی درباره بحثنامه ای که رحمتی از آن یاد کرده، گفت: به هیچ عنوان چنین بحثی در کار نبوده و خود رحمتی نپذیرفت که آن نامه را امضا کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه این گفت وگو از برطرف شدن مشکل وینگادا و حضور او در ایران خبر داد و به تسنیم گفت: وینگادا ظرف دو، سه روز آینده و با تهیه بلیت به ایران خواهد آمد.

کفاشیان در مورد ترکیب هیئت مدیره پرسپولیس تصریح کرد: من تمامی اعضای هیئت مدیره جدید را نمی شناسم. البته حمید استیلی و محمد زادمهر چهره های شناخته شده فوتبالی هستند و مونسان هم مسئول جزیره کیش است اما نسبت به سایر اعضا شناخت چندانی ندارم.

وی گفت: این افراد برای کمک به باشگاه پرسپولیس آمدند و فکر کنم بیشتر بحثکمک اقتصادی مطرح بوده است.

کفاشیان در ادامه گفت وگو با تسنیم درباره حضور نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی شرایط فوتبال ایران در راه کسب میزبانی جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا عنوان کرد: از حدود ۹ ماه پیش که برای گرفتن میزبانی اعلام آمادگی کردیم و بعد از آن هم با تغییر قوانین جام ملت های آسیا این مسابقات ۲۴ تیمی شد، شانس ما برای گرفتن میزبانی افزایش یافت، چرا که رقیبان ما برای معرفی ۶ شهر به AFC مشکلاتی را دارند.

وی اضافه کرد: پیش از این بارها از ورزشگاه های ما برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بازدید شده و این مسابقات را به خوبی برگزار کرده ایم. شرایط ورزشگاه های ما خوب است و هتل های خوبی هم در کشورمان داریم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه بعد از بازدید مسئولان AFC فدراسیون فوتبال ۷ ماه برای رایزنی ها وقت دارد، اظهار داشت: باید با اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا صحبت کنیم تا رضایت آنها برای رأی دادن به میزبانی ایران جلب شود. برای این کار باید تلاش زیادی انجام دهیم.

کفاشیان یادآور شد: تمام مسئولان اعم از سیاسی و ورزشی باید در این مسیر به فدراسیون فوتبال کمک کنند. بدون کمک آنها دچار مشکلاتی خواهیم شد. این موضوع یک پروژه ملی است و همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم میزبانی جام ملت های ۲۰۱۹ را به دست آوریم.

وی گفت: فدراسیون فوتبال لابی های خود را آغاز خواهد کرد چرا که اعتقاد داریم ۸۰ درصد کسب میزبانی چنین مسابقاتی لابی است. مهمتر از همه مسائل فنی لابی هاست که باید در این بخش عملکرد خوب و موفقی داشته باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر