|
|
کدخبر: ۱۶۶۴۹۱

جمعی از پیشکسوتان فدراسیون هندبال با ارسال نامه به وزیر ورزش از شرایط موجود در فدراسیون گلایه کردند.

به گزارشخبرگزاری فارس، جمعی از پیشکسوتان رشته هندبال در نامه ای به محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان از شرایط حاکم در فدراسیون هندبال و مدیریت جلال کوزه گری انتقاد کردند.

متن نامه ارسالی برای وزیر ورزش به شرح زیر است:

جناب آقای گودرزی

وزیر محترم ورزش و جوانان

سلام علیکم

با صلوت بر محمد و آل محمد(ص)، همانطور که استحضار دارید گروهی از پیشکسوتان هندبال در اسفند ماه ۹۲ به نمایندگی از طرف پیشکسوتان هندبال کشور به منظور دیدار با حضرتعالی و جناب آقای سجادی برای عنوان نمودن موضوعات و دلایلی که هندبال کشور را از مسیر و جایگاهی که استحقاق آن را دارد به بیراهه کشانده و باعثچالش های فراوان کرده است و همچنین با بیان مطالبی که حکم درد و دل پیشکسوتان این رشته ورزشی زیبا و مفرح نزد شخص اول ورزش کشور که به عنوان متولی توسعه ورزش و تربیت بدنی در جامعه اسلامی ایران می باشد، بتوانند در فضای آرام و خالی از هرگونه حب و بغض خواستار توجهات خاص مقام عالی وزارت به این رشته ورزشی و مدیریت این فدراسیون بشود و جامعه هندبال را از نابسامانی که گریبان آن را گرفته نجات داده تا مجددا نشاط و شادابی با درایت و مدیریت وزیر عالم و آگاه به امور و عوامل تحت امرش به فرزندان دلگیر و ناامید از آینده نامعلومی با دست و کفایت جنابعالی هدیه داده شود.

متأسفانه سعادت دیدار حاصل نشد اما این گروه توانست دیدار کوچکی با آقای سجادی داشته باشند و ایشان پس از شنیدن صحبت های پیشکسوتان که همه از افرادی بودند که هم در گذشته و هم در همین فدراسیون نیز دارای مسئولیت های مهمی بودند؛ قول مساعد دادند که ضمن رسیدگی به سمع و نظر شما نیز برسانند. البته همگان آگاه هستند که آنچه در فضای ورزش کشور اتفاق می افتد از دید و نظر عمیق و وسیع شما پنهان نخواهد بود لذا بعد از کسب سهمیه جهانی؛ اتفاقاتی به علت تصمیمات غیرمنطقی و علمی و همچنین عجولانه و همراه با لجبازی کودکانه فضای آرامی را که با تلاش و کوشش و از خودگذشتگی تعدادی از جوانان غیور این کشور و پرداخت همه هزینه های تیم ملی از طرف حامی هندبال که سوء مدیریت در فدراسیون باعثاز دست دادن آن نیز شده؛ از بین رفته و مجددا خاطره تلخ تقریبا سه سال قبل را در اذهان هندبال دوستان زنده کرده؛ چرا که در همان سال هم می توانستیم هم مقام آسیایی خوبی را به دست آوریم و هم سهمیه جهانی را بگیریم ولی متأسفانه با همین تصمیمات غیر علمی و دور از یک مدیریت منطقی و بچه گانه چیزی جز حذف و کسب مقام هفتمی نصیبمان نشد و اکنون همین مسئله هندبال کشور را در سراشیبی تندی قرار داده و در حال ضربه زدن به این ورزش پرطرفدار می باشد لذا با توجه به اهمیت موضوع به پاره ای از مشکلات دیگر که حاکم بر جامعه هندبال می باشد؛ به شرح ذیل جهت استحضار به حضور ایفاد می گردد.

۱ - فدراسیون هندبال طی ۲-۳ سال اخیر یکی از فدراسیون های پرحاشیه می باشد. فدراسیونی که طی این مدت با ناکامی های متعددی در رده های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان(آقایان و بانوان) روبرو بوده هر چند که ریاست فدراسیون هندبال طی این سالها تلاش زیادی برای نشان دادن موفقیت خیالی فدراسیون مطبوعش سعی کرده با لابی های فراوان و پشت پرده؛(حتی در بازی های اخیر هم جامعه هندبال شاهد چنین رفتار و اخلاق غیرورزشی بوده است) که جای عنوان کردنش در این نامه نمی باشد.

۲ - یکی دیگر از چالش هایی که به علت عدم مدیریت گریبانگیر فدراسیون را در این چند سال گرفته و تاکنون هم رها نکرده عدم استفاده از ظرفیت و پتانسیل موجود در هندبال کشور است که دستاورد آن قطع همکاری بیشتر از ۲۰ مسئول، پیشکسوت و افراد با سابقه در فدراسیون و برخی از رؤسای هیأت ها، مربیان، داوران ممتاز، بازیکنان تیم های ملی و دور شدن هر چه بیشتر چهره های آشنای هندبال در مسئولیت های مختلف می باشد تا جایی که هم اکنون کمتر چهره آشنا و با تجربه ای را می توان در کنار مدیریت فدراسیون دید. همه آنهایی که به نوعی با او به صحنه آمده بودند ترجیح دادند از فضای غیر ورزشی و مشکلات موجود در فدراسیون هندبال فاصله بگیرند.

۳ - جناب آقای دکتر گودرزی مشکلات و معضلات فراوانی گریبان فدراسیون هندبال را گرفته که جای عنوان آن نیست و حضرت عالی و کلیه همکاران محترمتان از ریز و درشت آن کاملا آگاه می باشید اما آنچه عیان می باشد و مستحضر هستید و همگان نیز مشاهده می کنند اینکه حتی کسب سهمیه جهانی هم نتوانسته آرامش و رضایتمندی را برای خانواده هندبال به ارمغان بیاورد و هر روز شاهد اعتراض ها و مشکلات فراوانی هستیم که از طرف اقشار گوناگون در جامعه هندبال مطرح و عنوان می باشد.

۴ - جناب آقای گودرزی این یک واقعیت است که برنامه و هدف خاصی در راستای توسعه هندبال در سطح کشور وجود ندارد و از ابتدای مدیریت آقای کوزه گری بحثاستعدادیابی وجود داشته است و مکاتبات بسیار زیاد با هیأت های ورزشی و مصاحبه های بسیار در این خصوص صورت پذیرفته ولی در عمل هیچ اقدامی در این خصوص در استان ها مشاهده نشده و تنها در حد یک شعار همیشگی باقی مانده است.

۵ - نحوه برگزاری مسابقات فدراسیون بسیار قابل تأمل است و اینکه چرا و به چه علت باشگاه های باسابقه و قدرتمند مثل(فولاد مبارکه، ذوب آهن، دانشگاه صنعتی ارومیه و…) هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان از سرمایه گذاری در این رشته ورزشی انصراف داده و هندبال در شهرها و استان های مختلف کشور مخصوصا در تهران و اصفهان و… به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده است و نیز تعداد بسیاری از داوران بین المللی و ملی کنار گذاشته شد ه اند و این با توجه به صرف هزینه های بسیاری که برای پرورش آنها از بودجه عمومی صرف شده است قابل اغماض نمی باشد. اینها تنها چند مورد از هزاران موردی است که می توان به عدم وجود برنامه و شعاری بودن صحبت ها و برنامه ها اشاره نمود.

۶ - آیا واقعا ظرفیت و جایگاه ورزش هندبال جایی است که اکنون قرار داریم؟ آیا توانایی های لازم جهت استفاده بالقوه از این ظرفیت ها در هندبال کشور وجود ندارد؟ هرچند ناکامی های قبلی در هیاهوی اتفاقات دیگر و با بی تفاوتی مسئولان اسبق وزارت ورزش به دست فراموشی سپرده شد اما ما جمعی از مربیان و پیشکسوتان رشته ورزشی هندبال پیرو جلسه برگزار شده با جناب آقای دکتر نصر الله سجادی معاونت محترم ورزش قهرمانی آن وزارتخانه و با توجه به اهمیت موضوع و درخواست های جامعه هندبال(پیشکسوتان، مدیران هیأت ها، بازیکنان ملی پوش و داوران و مربیان با سابقه) که طی این مدت و سال های گذشته به طرق مختلف سوء مدیریت در فدراسیون هندبال را اعلام نموده ایم وظیفه شرعی و میهنی خود می دانیم تا همانند مراتب گذشته هشدار جدی خود را در زمینه اوضاع نابسامان رشته ورزشی هندبال به استحضار شما که قطعا بیش از هر کس دیگر تمام هم و غمتان سر و سامان بخشیدن به وضعیت نابسامان ورزش کشور می باشد برسانیم، شاید بتوانیم دین خود را هر چند کوچک به عنوان عضوی از اعضای خانواده بزرگ هندبال ادا کرده باشیم.

۷ - بار دیگر از حضرتعالی تقاضا داریم که برای حفظ منافع کشور در مورد وضعیت بغرنج حاکم بر وضعیت فدراسیون هندبال ایران آنطور که شایسته جوانان غیور و برومندمان می باشد و با توجه به درایت و مدیریتی که نزد جنابعالی به عنوان یک معلم و استاد دانشگاه سراغ داریم خواهشمند است به حرمت و احترام همه پیشکسوتان و زحمتکشان در عرصه این رشته ورزشی دستوری صادر فرمایید که هم مورد رضای خداوند و هم جامعه ورزش هندبال قرار گیرد.

آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای شما و مجموعه تحت پوشش تان را از خداوند متال خواستاریم.

این در حالی است که چندی پیش ملی پوشان هندبال ایران هم دو بار برای وزیر ورز نامه نوشته بودند؛ محمود گودرزی چند روز پیش در خصوص شرایط مدیریت فدراسیون هندبال گفته بود که از مدیریت کوزه گری رضایت کامل دارد و تحت فشار کسی را عزل و نصب نمی کند.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر