|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۲۱

پای مسی افغانی هم به نود کشیده شد

در برنامه شب گذشته نود کارلوس کی روش گلایه هایی را مطرح کرد که با ابراز تاسف وزارت ورزش و ناراحتی رئیس فدراسیون فوتبال همراه شد.

به گزارشخبرگزاری فارس، آخرین برنامه نود شب گذشته روی آنتن رفت. سوال پیامکی برنامه این بود که آیا مردم از تیم ملی ایران توقع صعود از گروهش در جام جهانی ۲۰۱۴ را دارند؟

جالب اینکه در این نظرسنجی بیش از ۶۰ درصد توقع صعود تیم ملی را از گروه ششم جام جهانی برزیل داشتند.

ایران با تیم های آرژانتین، بوسنی و نیجریه همگروه است.

پس از این سوال از اردوی تیم ملی فوتبال در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی گزارش کاملی پخش شد و دیدارهای تیم ملی مقابل حریفان تدارکاتی اش هم پرداخته شد.

یحیی گل محمدی سرمربی نفت تهران هم میهمان این برنامه بود و به گفت و گو با عادل فردوسی پور پرداخت.

سرمربی نفت به بیان نظرش درباره سوال پیامکی برنامه پرداخت و گفت که نباید جندان انتظار بالایی درباره صعود ایران از گروه ششم مسابقات داشت اما ایرانی ها ثابت کرده اند که هر وقت بخواهند می توانند موفق ظاهر شوند.

وی درباره لیگ سیزدهم که با نفت تهران در آن به مقام سوم رسید اظهار داشت: گروه خوبی در نفت دور هم جمع شده بودند و سال خوبی هم پشت سر گذاشتیم تیم یک دلی بودیم که با انگیزه در بازی های مان ظاهر می شدیم. روزهای سختی را داشتیم اما برای رسیدن به هدف بزرگی که داشتیم جنگیدیم و تنها تیمی بودیم که در روز آخر شانس قهرمانی دست خودمان بود اما به سپاهان باختیم. البته مقام سومی برای ما کمتر از قهرمانی نبود چرا که بضاعت تیم ما همین قدر بود.

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در مورد این که جدا شدن از این تیم به نفعش شد افزود: اگر پرسپولیس را خودم می بستم و قهرمان نمی شدیم من مقصر بودم اما من از نیم فصل به عنوان مربی به این تیم اضافه شدم تا در کنار ژوزه باشم. بعد هم من تیمی را تحویل گرفتم که از نظر جسمی و روحی خراب بود و بالا بردن این تیم کار سختی بود چرا که بازیکنان خوب تمرین نکرده بودند و طاقت تمرینات سخت را نداشتند. بعد از آن هم به فینال جام حذفی رسیدیم و بر روی اشتباهات فردی که کمتر دیده شده بود به سپاهان باختیم. بعد از آن هم از پرسپولیس جدا شدم و تیم نفت را انتخاب کردم که فکر می کنم گزینه خوبی بود و با تیم جوان و امکانات خوبی که در اختیار داشتیم نتایج خوبی گرفتیم و از شرایط کلی تیم راضی هستم.

ارتباط مستقیمی از طریق ویدئو کنفرانس با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران در آفریقای جنوبی گرفته شد و سرمربی تیم ملی صحبت هایی را در این باره مطرح کرد.

واقعیت این است که حمایت برای تیم ملی آن چیزی نبود که توقعش را داشتیم ما در حالی ۳۰ هزار دلار برای اضافه بارمان پرداخت کردیم که با این مبلغ می شد لباس های خوبی خریده و امکانات مناسب تری مهیا کرد اما اینجا اسپانسر ما فقط یک دست گرمکن برای سه هفته به ما داده است.

کی روش گفت: شاید افرادی از صحبت های من خوشحال نشوند اما اگر من هم صحبت نکنم هیچ حمایتی نخواهیم شد البته شاید من هم اشتباه می کنم این حرف ها را می زنم اما هرچه که هست این موارد واقعیت دارد چرا که نمی خواهم بازیکنانم را طی سه هفته با یک دست گرمکن ببینم.

وی در خصوص اینکه آیا از اعضای فدراسیون که در اردوی افریقای جنوبی با تیم ملی همراه است یا خیر، گفت: آقای مقدس اینجا هستند اما من واقعیت را گفتم و متأسفانه این مشکل فقط برای این اردو نیست در اردوهای گذشته و سال های قبل هم وجود داشته است حضور ما در جام جهانی باید باعثغرور افراد شود اما کاپیتان ما نیامده و برخی هم دیر آمدند و مسلماً این توقعات و انتظارات هواداران از ما نیست. اگر صحبت هایم خوشایند نبود عذرخواهی می کنم اما اگر حرفی هم نزنم هیچ حمایتی دریافت نخواهم کرد.

گزارشی هم از اشکان دژاگه و موفقیت های او در لیگ برتر انگلیس پخش شد و کارشناسان بریتانیایی متعجب بودند که چرا فلیکش ماگات اشکان را از ابتدا به میدان نمی فرستد و به همیشه به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان می شود.

در صحبت هایی هم به تمجید از دژاگه پرداخته شد و او را با استیون جرارد مقایسه شد و آخرین گل او به هال سیتی در لیگ برتر هم مورد توجه قرار گرفته شد.

در ادامه برنامه مصاحبه ای از بیت آشور در لیگ آمریکا توسط سعید مظفری زاده پخش شد.

بازیکن ایرانی تیم فوتبال ونکوور وایتکپس گفت: امیدوارم نتایج خوبی بگیریم و بازی های خوبی در جام جهانی انجام بدهیم.

وی درباره اینکه اگر از ایران پیشنهاد بازی دریافت کند، پاسخ مثبت می دهد، گفت: اگر این اتفاق بیفتد می تواند اتفاق خوب و هیجان انگیزی باشد و من از آن استقبال می کنم.

مناف هاشمی معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش هم روی خط تلفنی برنامه نود آمد و در مورد تدارکات نیم ملی فوتبال در ژوهانسبورگ گفت: ما تمام تلاشمان را میکنیم که بهترین اردوها برای تیم ملی باشد. وزارت ورزش و جوانان ۱۵۰ اردوی برون مرزی را برای فدراسیون های ورزشی در نظر گرفته است. ما در مجموع ۲۴ میلیارد تومان به فدراسیون ها کمک کردیم که از این مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فوتبال کمک شد و فقط برای حضور تیم ملی در آفریقای جنوبی ۲.۵ میلیارد تومان هزینه کردیم.

وی خاطرنشان کرد که وزارت ورزش به شدت این بی دقتی را پیگیری می کند تا این موضوعات کوچک منتشر نشود و من از این بابت متاسفم.

در ادامه جعفری مدیر آل اشپورت هم روی خط تلفنی برنامه آمد و صحبت هایی را مطرح کرد.

علی کفاشیان که روی خط تلفنی برنامه ۹۰ آمده بود با بیان اینکه حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون هزینه اعزام تیم ملی به آفریقای جنوبی شده است، گفت: با این هزینه ای که شد دیگر دلیلی نداشت بخواهیم بحث۳۰ دست گرمکن را پیش بکشیم ضمن اینکه اسپانسر تیم ملی طبق قراردادی که داریم به تعهدش عمل کرده و به صورت مجانی به ما لباس می دهد. ما یک و نیم میلیارد خرج کردیم، تعجب می کنم چرا کی روش این مباحثرا مطرح کرد بنابراین بعدا به او توضیح می دهیم و از او توضیح هم خواهیم خواست.

وی در مورد حضور فغانی و کامرانی فر در جام جهانی گفت: ابتدا باید به آنها تبریک بگویم. ما همان زمانی که داوران ما برای جام جهانی انتخاب شدند پیشنهاد دادیم تا کمیته داوران از آنها تقدیر کند اما هنوز مشخص نشده بود که آنها در لیست اصلی جام جهانی هستند یا لیست ذخیره. با این حال اقداماتی را انجام خواهیم داد که این دو بتوانند به لیست اصلی برسند.

در ادامه گزارشی هم از عبدالکریم که به لیونل مسی افغانستان معروف است، پخش شد. این لقب بدلیل شباهت وی به مسی به او داده شده!

عبدالکریم آرزو دارد از نزدیک مسی را دیده و با وی عکس یادگاری بگیرد.

*فیلم صحبت های کی روش را ببینید.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر