|
|
کدخبر: ۱۶۹۳۲۳

به جا مانده از اردوی آفریقای جنوبی

سرمربی تیم ملی در اقدامی که در نهایت از لحاظ مالی به سود فدراسیون فوتبال شد، با لغو دیدار تیم های ملی ایران و موزامبیک موافقت کرد.

به گزارشخبرگزاری فارس، تیم ملی ایران پس از ۱۷ روز تمرین سرانجام صبح روز گذشته به اولین اردوی خارجی خود در کشور آفریقای جنوبی پایان داد و از شب گذشته در دو کاروان راهی ایران شد.

در جریان اردوی آفریقای جنوبی قرار بود تیم ملی کشورمان علاوه بر ۴ دیدار با تیم های باشگاهی لیگ برتری آفریقای جنوبی به مصاف موزامبیک نیز برود که در نهایت این دیدار با تصمیم کارلوس کی روش لغو شد.

در آن زمان اخبار متفاوتی از لغو این دیدار از جمله برهم خوردن برنامه موزامبیکی ها به خاطر کوتاه شدن اردو یا ناآماده بودن بازیکنان این تیم به گوش رسید که در نهایت پشت پرده اصلی لغو این دیدار پس از یک هفته فاش شد.

در جریان این اردو قرار بود موزامبیک بدون اینکه هزینه ای دریافت کند راهی آفریقای جنوبی شده و به دیدار تیم ملی ایران برود که در نهایت موزامبیکی ها زیر قول خود زده و درخواست کردند تا هزینه رفت و برگشت تا ژوهانسبورگ و همچنین هزینه اسکان از سوی طرف ایرانی به آنها پرداخت شود که در نهایت این موضوع ناراحتی کی روش را در پی داشت تا جایی که سرمربی تیم ملی در اقدامی که به سود فدراسیون فوتبال هم بود با لغو دیدار تیم های ملی ایران و موزامبیک موافقت کرد.

لازم به ذکر است تیم ملی ایران برای برگزاری ۴ دیدار تدراکاتی خود با تیم های باشگاهی آفریقای جنوبی مبلغی را پرداخت نکرد، با این حال طبق اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال و همچنین مسئولان وزارت ورزش این اردو حدود یک و نیم میلیارد برای فدراسیون فوتبال هزینه در بر داشت و چه بسا اگر اقدامات صرفه جویانه کی روش نیز نبود شاید هزینه این اردو خیلی بیشتر از این ارقام هم می شد.

انتهای پیام / م

ارسال نظر