|
|
کدخبر: ۱۶۹۸۴۰

در کومیته و کاتای تیمی مسابقات کاراته قهرمانی اروپا در فنلاند؛

تیم ملی مردان و زنان کاراته ترکیه با راهیابی به فینال کومیته تیمی چهل و نهمین دوره مسابقات قهرمانی اروپا در تمپر فنلاند برای کسب نشان طلا باید به مصاف نمایندگان کشور میزبان و آذربایجان برود، ضمن اینکه در کاتای تیمی مردان و زنان نیز فینال تکراری بین کاتاروهای ایتالیا و اسپانیا برگزار می شود.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛در مسابقات قهرمانی اروپا که با حضور ۴۸۲ کاراته کا از ۴۴ کشور از روز پنج شنبه آغاز شد، در کومیته تیمی مردان، ترکیه و آذربایجان به دیدار پایانی راه یافتند و برای کسب نشان طلا این رقابتها باید به مصاف هم بروند. ترکیه که نفراتی همچون " آکتاس، ارکان، ال تیمور، گوندوز، کرم اوغلو، کاپتان و شاهین تکین " را در ترکیب خود داشت که مبارزاتش را با پیروزی ۲ بر صفر باربر روسیه آغاز کرده بود، در دومین گام موفق شد تیم بوسنی هرزگووین را ۲ بر یک مغلوب کند. در یک چهارم نهایی هم در رقابتی سخت و دشوار توانست پس از تساوی یک بر یک در امتیازشماری تکنیکی از سد مجارستان عبور کند. کاراته کاهای ترکیه برای رسیدن به فینال ۲ بر صفر تیم آلمان را شکست دادند.

در آن سوی جدول نیز آذربایجان در غیاب کاپیتان مصدوم خود " رافائل آقایف " و با ترکیب " آقالازار، علی اف، آماتوف، قربانعلی، حسن اف و مامایف " پس از یک دور استراحت، ابتدا لیتوانی را ۳ بر صفر شکست داد، سپس ۲ بر یک صربستان را مغلوب کرد و در گام بعدی ۲ بر صفر از سد تیم هلند گذشت و به فینال راه یافت.
تیم های هلند و صربستان از یک طرف و تیم های آلمان و روسیه از طرف دیگر برای نشان برنز کومیته تیمی مردان، به مصاف هم خواهند رفت.

در کومیته تیمی زنان نیز این تیم ترکیه بود که به همراه فنلاند میزبان موفق تر از بقیه عمل کرد و به فینال راه یافت. تیم ترکیه برای رسیدن به بازی نهایی رومانی(۲ بر صفر)، روسیه(۲ بر یک)، فرانسه(۲ بر صفر) و اوکراین(یک بر یک) شکست داد. فنلاند نیز با سه برد برابر مونته نگرو(۲ بر یک)، کرواسی(یک بر یک) و سوییس(۲ بر صفر) سر از فینال کومیته تیمی زنان مسابقات قهرمانی اروپا درآورد.
برای کسب نشان برنز کومیته تیمی زنان، فرانسه با اوکراین و کرواسی با سوییس دیدار می کند.

اما در کاتای تیمی مردان چهل و نهمین دوره مسابقات قهرمانی اروپا در تمپر فنلاند، اسپانیا وایتالیا برای تصاحب نشان طلا به جنگ هم می روند.

در بخش مردان ایتالیا در سه مبارزه با نتایج مشابه ۵ بر صفر تیم های فرانسه، آلمان و اتریش را شکست داد و اسپانیا کرواسی را ۵ بر صفر و پرتغال را ۴ بر یک مغلوب خود ساخت.

در کاتای تیم زنان نیز، اسپانیا برای رسیدن به فینال به سه برد مشابه ۵ بر صفر برابر دانمارک، کرواسی و آلمان دست یافت و ایتالیا با همین نتایج از سد پرتغال و صربستان عبور کرد.

چهل و نهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی اروپا امروز(شنبه) با برگزاری فینال و دیدارهای رده بندی مبارزات کاتا و کومیته انفرادی پی گیری می شود.
انتهای پیام /

ارسال نظر