|
|
کدخبر: ۱۶۹۹۴۹

دومین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری مسابقات لیگ جهانی در تهران امروز در فدراسیون والیبال برگزار شد که حل شدن مشکل تهویه سالن ۱۲ هزار نفری و پخش اچ دی مسابقات از مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، دومین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری دیدارهای لیگ جهانی در ایران، ساعت ۱۱ امروز شنبه با حضور رییس فدراسیون والیبال، مسئولین فنی صدا و سیما که مسئولیت پخش اچ دی مسابقات را بر عهده دارند، کابلی مدیر مجموعه ورزشی آزادی، دبیرکل و نایب رییس فدراسیون والیبال، نماینده حراست مجموعه آزادی و دیگر روسای کمیته ها و بخش های مرتبط برگزار شد. رییس فدراسیون والیبال ضمن خوشامدگویی به حاضران در خصوص برگزاری مسابقات، مقررات فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) و الزامات موجود در گروه یک رقابت های لیگ جهانی صحبت کرد.

داورزنی همچنین درباره پخش زنده با کیفیت اچ دی و فیلم برداری این رقابت ها به نکاتی اشاره کرد و گفت: سال گذشته در خصوص تهویه سالن و کیفیت پخش اچ دی به فدراسیون جهانی گزارشاتی داد شده بود که FIVB به آنان اهمیت می دهد و امسال باید کاری کنیم که حتما این مشکلات برطرف شود. باید با بررسی شرایط، استانداردهای مطابق با لیگ جهانی را فراهم سازیم و کارنامه ای موفق برای جمهوری اسلامی ایران در برگزاری لیگ جهانی والیبال ثبت کنیم.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم علاوه بر حضور قدرتمند تیم ملی ایران در لیگ جهانی، در زمینه میزبانی نیز قدرتمند حاضر شویم که این دو تنها با عزم ملی و کار گروهی میسر خواهد شد. همچنین داورزنی در خصوص عملکرد موفقیت آمیز سال گذشته بلیت فروشی به روش اینترنتی و ارتقای سطح آن در سال جاری، ایجاد فضای مناسب برای فعالیت رسانه ها و موارد دیگر توضیحاتی داد.

در ادامه مدیر مجموعه ورزشی آزادی نیز درباره آماده سازی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برای شش بازی تیم ملی والیبال ایران در تهران گفت: مشکل تهویه سالن به طور کلی حل خواهد شد. سال گذشته بلیت فروشی عالی انجام شد و از این نظر مشکلی نداشتیم.

کابلی تصریح کرد: من در این نشست اطمینان می دهم که یک هفته قبل از بازی نخست ایران در این سالن، تمامی موارد مورد نیاز این سالن آماده باشد.

بهزاد کاویانی تهیه کننده شبکه سوم صدا و سیما نیز در این نشست گفت: پخش اچ دی این رقابت ها قطعی است، مشکلات سال گذشته حتما برطرف خواهد شد و تصاویر زنده این رقابت ها با کیفیت عالی پخش می شود. همچنین در خصوص نور سالن دوازده هزار نفری مقرر شد تمهیداتی برای افزایش آن در نظر گرفته شود و در خصوص ایجاد جایگاه دوربین ها در سالن مطابق با استانداردهای تعریف شده در جلسه ای جداگانه تصمیم گیری شود.

رقابت های گروه یک لیگ جهانی والیبال با حضور هشت تیم در دو گروه A(ایران، ایتالیا، برزیل و لهستان) و گروه B(بلغارستان، ایالات متحده، روسیه و صربستان) به مدت ۴۵ روز پیگیری خواهد شد. نخستین بازی تیم ملی والیبال ایران روز جمعه نهم خردادماه با تیم ملی والیبال ایتالیا در شهر تریستای این کشور برگزار می شود و آخرین بازی ملی پوشان ایران در دور مقدماتی روز یکشنبه ۱۴ تیرماه برابر ملی پوشان لهستان خواهد بود.

تیم ملی والیبال ایران شش بازی در برابر سه تیم گروه خود در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می کند. نخستین جلسه این کمیته ۲۳ فروردین ماه سال جاری برگزار شده بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین