|
|
کدخبر: ۱۷۲۲۷۰

خبرگزاری تسنیم: دروازه بان تیم ملی کشورمان حضور با تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را مهمتر از بودن یا نبودن در ترکیب اصلی این تیم می داند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، روزنامه آلمانی «Südwest Presse» در گزارشی به عملکرد دنیل داوری، سنگربان ایرانی تیم فوتبال اینتراخت برانشوایگ و حضور احتمالی وی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پرداخته است.

در این گزارش آمده است: دنیل داوری در سن ۲۶ سالگی هیجان انگیزترین روزهای زندگی خود را تجربه می کند. دیدار شنبه شیرهای زرد مقابل هوفنهایم نشان می دهد که داوری و یارانش می توانند در بوندس لیگا باقی بمانند یا خیر. در کنار اینها داوری این روزها دغدغه دیگری دارد و آن دعوت شدن به اردوی تیم ملی است. این سنگربان یک متر و ۹۲ سانتی متری امیدوار است نامش از سوی کارلوس کی روش در فهرست نهایی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قرار بگیرد. او همچنین تمایل دارد به باشگاه جدیدی بپیوندد چون تصمیم گرفته در پایان فصل جاری از اینتراخت برانشوایگ جدا شود.

داوری که از پدری ایرانی و مادری لهستانی - آلمانی متولد شده در ابتدا کارش را با ورزش هندبال شروع کرد تا اینکه در سن ۱۴ سالگی به رشته فوتبال روی آورد و در تیم دوم ماینتس و تیم زیر ۲۳ سال برانشوایگ هم بازی کرد. دنیل پله های ترقی را یکی یکی طی کرد و به لیگ های بالاتر باشگاهی آلمان رسید. داوری در فصل جاری بوندس لیگا جایگاه ثابتی برای خودش در درون دروازه اینتراخت برانشوایگ داشت و به اردوی تیم ملی ایران به مربیگری کارلوس کی روش دعوت شد.

دنیل داوری سال گذشته اولین بازی ملی اش را برای ایران انجام داد. او در شکست ۲ بر یک شاگردان کی روش مقابل گینه مسئول محافظت از دروازه ایران بود ولی اشتباهاتی که این دروازه بان که الگویش ینس لِمان است در این بازی مرتکب شد باعثشد انتقاداتی از وی در ایران انجام شود.

تنها پیروزی تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی به سال ۱۹۹۸ در فرانسه باز می گردد که این تیم موفق شد با نتیجه ۲ بر یک از سد آمریکا بگذرد. حالا در جام جهانی برزیل کی روش که نسل طلایی پرتغال یعنی فوتبالیست هایی نظیر لوئیز فیگو و روی کاستا را به قهرمانی جام جهانی زیر ۲۰ سال رساند با ایران هم کار دشواری در پیش دارد و باید در مصاف با آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین مأمویت غیرممکنی را به انجام برساند.

این مربی پرتغالی در برزیل تیم ایران را بیشتر روی کارهای دفاعی متمرکز خواهد کرد. تیم ایران در ترکیبش بازیکن گلزنی همانند علی دایی ندارد که با درخشش در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه به تیم آرمینیا بیلفلد راه یافت و پس از آن به بایرن مونیخ ملحق شد. خیلی از بازیکنان تیم ملی بالای ۳۰ سال سن دارند و احتمالاً توان لازم برای حضور مثبت در ترکیب تیم ملی ایران را ندارند.

دنیل داوری این شانس را دارد تا در جام جهانی حضور پیدا کند و با تلاش زیاد به باشگاه جدیدی هم راه پیدا کند. وی در این خصوص گفت: اگر در جام جهانی عضوی از تیم ملی فوتبال ایران باشم خیلی خوشحال می شوم و اصلاً برایم مسئله ای نیست که دروازه بان شمار یک تیم ملی باشم یا شماره دو و حتی شماره سه.

انتهای پیام /

ارسال نظر