|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۵۴

برای حضور در پرسپولیس فعلاً با رحیمی صحبتی نکرده ام

خبرگزاری تسنیم: هافبک تیم فوتبال سپاهان گفت: کی روش شانس حضور دوباره در تیم ملی را به من نداد اما او با این کار باعثشد انگیزه ام بیشتر شود.

امید ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمدر خصوص عدم حضور در فهرست تیم ملی برای حضور در اردوی آفریقای جنوبی، آینده اش در تیم سپاهان و… به موارد اشاره کرد که مشروح آن در زیر می آید:

تسنیم: فهرست ۲۸ نفره تیم ملی برای اردوی اتریش و عدم حضورت در بین بازیکنان مدنظر کارلوس کی روش تلخ ترین اتفاق ورزشی ات بود؟

واقعاً نمی دانم چه چیزی باید بگویم. برای یک فوتبالیست که دوست دارد پیشرفت کند و می خواهد به تیم ملی کشورش کمک کند چنین اتفاقی سخت و تلخ است. شاید برای بعضی ها خط خوردن از تیم ملی چندان مسئله مهمی نبوده اما برای من که می خواهم پیشرفت کرده و به تیم کشورم کمک کنم خیلی سخت بود. متاسفانه نشد که تیم ملی را همراهی کنم و نمی دانم مقصر این اتفاق کیست. مسئولان باشگاه سپاهان مقصر هستند یا افراد دیگر. نمی دانم چه بگویم اما باید عنوان کنم هر کسی که در خط خوردن من نقشی داشته، شرایط سختی را برایم به وجود آورده است.

تسنیم: دلیل خط خوردن تو و دو بازیکن دیگر سپاهان دیر اضافه شدن به اردوی آفریقای جنوبی اعلام شد در حالی که سه بازیکن دیگر تیم شما هم به آفریقای جنوبی رفتند و هم در اردوی اتریش خواهند بود.

دلیل این مسئله را فقط آقای کی روش می داند اما هر شش بازیکن سپاهان که دعوت شدند شایسته حضور در تیم ملی بودند. رحمان احمدی، احسان حاج صفی و مهدی شریفی که به آفریقای جنوبی رفتند و در اردوی اتریش هم حضور خواهند داشت، شایستگی های شان بیشتر از اینهاست. آنها به حق شان رسیدند اما من، یعقوب کریمی و شجاع خلیل زاده هم اولین بار نبود به تیم ملی دعوت می شدیم که به این راحتی خط خوردیم.

در بازی های مقدماتی جام جهانی همراه تیم ملی بودم و لحظه شیرین صعود تیم ملی به جام جهانی در کنار تیم حضور داشتم. به تشخیص کادر فنی در چند بازی از جمله بازی با قطر هم حضور داشتم. شاید برای تیم ملی کم بازی کردم اما همیشه کنار تیم بودم. اینکه با تیم ملی صعود به جام جهانی را تجربه کردم اما اکنون که وقت مسابقات است بدون حضور در تمرینات از تیم ملی خط خوردم خیلی سخت است. با این حال همیشه به تصمیم کادر فنی تیم ملی احترام گذاشته ام، منافع تیم ملی را در نظر گرفته ام و این بار هم با احترام گذاشتن به تصمیم آقای کی روش منافع تیم ملی را در نظر می گیرم.

تسنیم: فکر می کنی ترافیک در پست هافبک دفاعی و حضور نکونام، تیموریان، حدادی فر، حقیقی و رحمانی و… در این پست چقدر در خط خوردنت تاثیر داشته است؟

خب ترافیک به این شکل سال قبل هم بود اما من با تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بودم. آقای نکونام، تیموریان و حدادی فر پیش از این هم در تیم ملی حضور داشتند و نمی توان گفت ترافیک بود. من از این ناراحتم که می توانستم با حضور در تمرینات خود را به سرمربی تیم ملی نشان دهم اما این شانس به من داده نشد. مطمئن بودم که اگر در اردو حاضر می شدم، می توانستم با تمرین کردن و حضور در بازی های تدارکاتی توانایی خود را به کادر فنی تیم ملی نشان دهم.

تسنیم: این اتفاق باعثنمی شود که تیم ملی را برای خود تمام شده بدانی؟

به هیچ وجه. این تصمیمی بوده که آقای کی روش گرفته و شانس دوباره به من نداد که من هم به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام می گذارم اما او با این کار باعثشد انگیزه ام بیشتر شود. فصل آینده می خواهم با قدرت بیشتری در لیگ حاضر شوم و به هیچ وجه نمی خواهم تیم ملی را از دست بدهم. ما امسال جام ملت های آسیا را پیش رو داریم و آنقدر انگیزه دارم که به حقم برسم و دوباره به تیم ملی دعوت شوم.

تسنیم: باشگاه سپاهان چقدر در اینکه شانس حضور در جام جهانی را از دست دادی، نقش داشت؟

در این خصوص فقط باید یک توضیح بدهم. چند روز پیش از باشگاه با من تماس گرفتند و گفتند که آقای خلیلیان با آقای کفاشیان صحبت کرده و من به اردوی اتریش دعوت خواهم شد. گویا آقای کفاشیان قول داده بود که ما در اردوی اتریش حضور داشته باشیم اما این اتفاق رخ نداد. ما هم بازیکن هستیم و در چنین کارهایی دخالت نمی کنیم اما فدراسیون به باشگاه سپاهان قول داده بود که ما شانس حضور در اردوی اتریش را پیدا کنیم اما این اتفاق رخ نداد.

تسنیم: به هر حال باشگاه اجازه نداد شما به اردوی تیم ملی در آفریقا ملحق شوید. این مسئله باعثمی شود که تصمیم جدیدی بگیری و بعد از چهار، پنج سال سپاهان را ترک کنی؟

هنوز تصمیمی برای آینده ام نگرفته ام. تا کنون قصد داشتم به تیم ملی راه پیدا کنم و از این به بعد هم می خواهم کمی در کنار خانواده ام استراحت کنم. قراردادم با باشگاه سپاهان به پایان رسیده اما باید ببینم ابتدا وضعیت تیم به چه شکل پیش می رود و بعد تصمیم بگیرم. پیشنهادهای دیگری هم دارم اما انتخاب سرمربی تیم بسیار مهم است و بعد از مشخص شدن سرمربی سپاهان بهترین تصمیم را برای فصل آینده خواهم گرفت.

تسنیم: به نظر می رسد با حضور علیرضا رحیمی در پرسپولیس یکی از جدی ترین پیشنهادهایت از این تیم باشد. صحبتی با پرسپولیسی ها داشته ای؟

پیشنهادهایی رسیده و فقط پیشنهاد پرسپولیس نیست. البته پیشنهاد پرسپولیس هم فقط در حد حرف ها و شنیده هاست و به صورت رسمی از تیمی پیشنهاد ندارم. در خصوص آقای رحیمی هم باید بگویم او را از ته قلب دوست دارم و زمان حضورش در سپاهان با مدیریت شایسته ای که داشت هیچ دغدغه ای نداشتیم. البته بعد از آقای رحیمی هم آقایان ترابیان و خلیلیان در سپاهان شایستگی های خود را اثبات کردند و هیچ مشکلی با مدیران سپاهان نداشته و ندارم.

رابطه من با آقای رحیمی بسیار دوستانه است اما تا به این لحظه برای حضور در پرسپولیس با وی صحبتی نداشته ام. البته هنوز با سپاهانی ها هم صحبت نکرده ام و منتظرم بعد از کمی استراحت و مشخص شدن سرمربی سپاهان درباره فصل بعد تصمیم بگیرم.

تسنیم: خودت دوست داری در پایتخت و تیمی مثل پرسپولیس فوتبالت را ادامه بدهی؟

من در سپاهان بازی کرده ام. این تیم هم تیم کوچکی نیست و چیزی کمتر از تیم های پایتخت ندارد و برای مشخص شدن تیم آینده ام تمام جوانب را در نظر خواهم گرفت. من سپاهان را دوست دارم و قصد ندارم گذشته ام را فراموش کنم. اگر به تیم ملی رسیده ام و امید ابراهیمی شده ام از سپاهان بوده و به هیچ عنوان گذشته ام را فراموش نمی کنم. برای ادامه فوتبالم هم باید ببینم چه اتفاقی رخ می دهد. آینده همه چیز را مشخص خواهد کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر