|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۶۷

رقابت های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا - تایلند

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از فردا(پنجشنبه) در چونبوری تایلند آغاز می شود.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از فردا در چونبوری تایلند آغاز خواهد شد که نمایندگان کشورمان در ۵ وزن امروز(چهارشنبه) به روی باسکول خواهند رفت. مسولان برگزاری مسابقات به نحوی برنامه ریزی کرده اند که مسابقات اوزان سبک فرنگی با سنگین وزن های کشتی آزاد و اوزان سنگین فرنگی با سبک وزن های آزاد به طور همزمان برگزار شود.

با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته امروز کشتی گیران سبک وزن فرنگی و سنگین وزن های آزاد به روی باسکول خواهند رفت. در کشتی فرنگی محمدرضا مختاری در ۴۲ کیلو گرم، مصطفی کلاوی در وزن ۴۶ کیلو و محمدرضا آقانیا در ۵۰ کیلو گرم، ۳ نماینده ایران در این مسابقات خواهند بود که روی باسکول خواهند رفت. در کشتی آزاد هم ارسلان تاتاری در ۸۵ کیلوگرم و نعیم حسن زاده در وزن ۱۰۰ کیلو به روی باسکول می روند تا به این ترتیب نمایندگان ایران از صبح فردا در چونبوری به روی تشک بروند.

کسب مدال طلا در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا به منزله سهمیه حضور در بازی های المپیک نوجوانان است.

* ورود ۲۰ کشور به چونبوری

در رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک تا پیش از مراسم وزن کشی نزدیک به ۲۰ کشور از قاره کهن وارد شهر چونبوری تایلند شدند.

این کشورها رقابت سختی با یکدیگر خواهند داشت تا سهمیه حضور در بازی های المپیک نوجوانان را به دست بیاورند. در کشتی فرنگی تیم های ازبکستان، قزاقستان، تایلند، عراق و هند سعی کرده اند با ترکیب کامل حضور داشته باشند.

در کشتی آزاد هم تیم های کره شمالی، قزاقستان و ژاپن از جمله تیم هایی هستند که در این مسابقات حضور دارند که البته ژاپنی ها با تیم کاملی راهی این رقابت ها نشده اند.

انتهای پیام / م

ارسال نظر