|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۷۴

۳۶ روز تا جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

عضو تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه گفت: به نظر من نمی شود گفت نیجریه برای ما حریف سخت تری است و یا بوسنی، چون هیچ تیمی نمی آید که در جام جهانی زنگ تفریح باشد.

رضا شاهرودی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: کار تیم ملی در برزیل خیلی سخت است اما در فوتبال خیلی اتفاقات ممکن است بیفتد. مگر ما نبودیم که بازی باخته دو بر صفر مقابل استرالیا را دو بر دو مساوی کردیم. قشنگی های فوتبال هم به همین غیرقابل پیش بینی بودنش است. من که امیدوارم مقابل هر سه تیم در مرحله مقدماتی خوب نتیجه بگیریم، مثلا روز خوب آرژانتین نباشد و حتی از این تیم بتوانیم امتیاز بگیریم.

وی در مورد وضعیت کنونی تیم ملی تصریح کرد: شما ببینید یک هافبک اروپایی در یک بازی بین ۹ تا ۱۰ کیلومتر می دود اما هافبک های ما در لیگ برتر به طور میانگین چهار و نیم کیلومتر دویده اند که این خیلی کم است. کی روش هم همه تلاشش را روی قوای بدنی تیم گذاشته و سعی کرد در اردوی آفریقای جنوبی توان فیزیکی تیم را بالا ببرد و تا حدودی به سطح اروپا برساند. در کنار این بدنسازی، او روی تاکتیک تیمی هم کار کرده، اما مهم ترین مورد همان بدنسازی است که اگر در شرایط ایده آلی باشد، روی تکنیک و تاکتیک هم تاثیر می گذارد.

بازیکن سابق پرسپولیس ادامه داد: ما ایرانی ها همیشه روی عِرق ملی مان حساب کرده ایم. ایرانی است و تعصب روی پیراهنی که می پوشد، به همین دلیل بارها و بارها مقابل تیم هایی که از ما خیلی قوی تر بوده اند هم خوب بازی کرده ایم. من با توجه به اینکه تجربه حضور در جام جهانی را دارم، فکر می کنم یک فاکتور مهم در جام جهانی این است که بچه ها به حرف کی روش گوش دهند و نظر او را در زمین پیاده کنند، فاکتور دوم هم همان آمادگی بدنی است.

شاهرودی همه بازی های جام جهانی را سخت دانست و گفت: به نظر من نمی شود گفت نیجریه برای ما حریف سخت تری است و یا بوسنی، چون هیچ تیمی نمی آید که در جام جهانی زنگ تفریح باشد.

عضو تیم ملی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در مورد انتقاداتی که کی روش از باشگاه هایی داشت که به دلیل لیگ قهرمانان آسیا بازیکنان شان را در اختیار تیم ملی قرار ندادند، خاطرنشان کرد: به نظر من این حرف ها منطقی نیست، کی روش که حرفه ای است و می داند باشگاه ها ۴۸ ساعت قبل از بازی ملی موظفند بازیکن شان را به تیم ملی بدهند. اما به هر حال در کشور ما بنا بر اردوهای بلند مدت است چون لیگ مان سطحش پایین آمده و بازیکنان از لیگ آمادگی لازم برای حضور در تیم ملی را پیدا نمی کنند. حالا با همه این حرف ها امیدوارم بچه ها در برزیل خوب بازی کنند تا دل مردم و پیشکسوتان فوتبال شاد شود.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر