|
|
کدخبر: ۱۷۲۴۰۲

ولاسکو چه نتیجه خوبی در لیگ جهانی با ایران گرفت؟!

خبرگزاری تسنیم: سرمربی پیشین تیم های والیبال پایه ایران گفت: کواچ یکی از بهترین و باهوش ترین بازیکنان تیم ملی صربستان بوده و در حال حاضر یکی از بهترین مربیان صرب جهان است.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم والیبال نوجوانان ایران با هدایت یوویتسا سوتکوویچ، سرمربی اهل صربستان در سال ۲۰۰۷ به عنوان قهرمانی جهان رسید. این اولین مدال طلای تاریخ ورزش های گروهی ایران در جهان بود. تیم نوجوانان ایران در سال ۲۰۰۹ با سرمربی صرب خود باز هم به فینال رسید اما مغلوب صربستان شد و به نایب قهرمانی جهان قناعت کرد.

حالا یکی از شاگردان سوتکوویچ در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی، سرمربی تیم ملی ایران است. سرمربی پیشین تیم های نوجوانان و جوانان ایران در مورد حضور اسلوبودان کواچ در رأس هدایت تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: کواچ، انتخاب خوبی برای تیم ملی والیبال ایران بود. او یکی از بهترین و باهوش ترین بازیکنان تیم ملی صربستان بوده و در حال حاضر یکی از بهترین مربیان صرب جهان است. کواچ آینده درخشانی پیش رو دارد.

سوتکوویچ در مورد لیگ جهانی ۲۰۱۴ گفت: لیگ جهانی برای همه تیم ها مهم است چون آغاز آماده سازی آنها در یک چرخه ۳ ساله برای حضور در المپیک است. در لیگ جهانی امسال، تیم ها برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی لهستان آماده می شوند و هدف اصلی همه تیم ها کسب مقامی قابل قبول در لهستان است، البته این موضوع چیزی از اهمیت لیگ جهانی کم نمی کند و این تورنمنت هم در نوع خود مهم است.

او در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی ایران می تواند مثل سال قبل نتایج خوبی در لیگ جهانی بگیرد گفت: ولاسکو چه نتیجه خوبی در لیگ جهانی گرفت؟! تیم ملی ایران از گروه خودش صعود کرد یا در گروه ۶ تیمی پنجم شد؟ رسیدن به مرحله فینال یعنی نتیجه خوب؟

سوتکوویچ در مودر انتخاب محمد وکیلی به عنوان سرمربی تیم نوجوانان و ادامه همکاری فدراسیون با فرهاد نفرزاده به عنوان سرمربی تیم جوانان تصریح کرد: داورزنی کارش را بلد است. به نظر من او بهترین مدیر حال حاضر والیبال ایران است. انتخاب این ۲ مربی بهترین راه حل برای والیبال ایران بود. وکیلی تنها مربی است که با کار کردن در رده نوجوانان هم از نظر روحی و هم فنی کاملا آشناست.

سرمربی فعلی تیم ملی والیبال عربستان گفت: کار کردن در عربستان چندان ساده نیست چون نسل والیبالیست های حال حاضر این کشور، پیر هستند. این کشور احتیاج به بازیکن سازی در رده های پایه دارد تا در سال های بعد نتیجه آن را ببینند.

انتهای پیام /

ارسال نظر