|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۸۶

دیدار معاون امور ورزش بانوان با رئیس فدراسیون جهانی وودبال؛

معاون امور ورزش بانوان در دیدار با رئیس فدراسیون بین المللی وودبال گفت: زنان ایرانی تمایل زیادی به ورزش وودبال دارند که ما در این معاونت از آن ها حمایت خواهیم کرد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛رباب شهریان در دیدار با مینگ هو ونگ رئیس فدراسیون بین المللی وودبال و سعیدی رئیس فدراسیون گلف کشورمان به توانمندی زنان ایرانی در کلیه رشته ها اشاره کرد و افزود: زنان و دختران ایران پتانسیل و توانایی بالایی در ورزش به خصوص رشته وودبال از خود نشان داده اند که باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: رشته های توسعه یافته مثل فوتبال، بسکتبال و والیبال در کشور ما جای خود را باز کرده اند اما توجه و گسترش به رشته های ورزشی کمتر شناخته شده مثل وودبال که تعداد زیادی علاقه مند در سطح کشور دارد حائز اهمیت است.

شهریان در خصوص توسعه این رشته مفرح گفت: ارتباط با شهرداری ها و ایجاد فضای مخصوص به وودبال که در دسترس همگان باشد باعثبروز بعد همگانی آن و بالطبع گسترش این رشته خواهد شد.

در ادامه رئیس فدراسیون بین المللی وودبال با ابراز خرسندی از حضور فعال زنان ایرانی در این رشته اظهار داشت: وودبال با توجه به ماهیت ورزشی خود، در کشورهای مسلمان با حجاب کامل اسلامی بازی می شود ضمن این که در کارگاه برگزار شده روز گذشته علاقه مندی و استعداد زنان بیشتر ازمردان مشاهده شد.

وی ادامه داد: اگر بانوان با زمینه گلف وارد وودبال و به مسابقات جهانی اعزام شوند ظرفیت مدال آوری را بالاخواهند برد. ضمن این که در بازی های ساحلی پوکت تایلند تعداد مدال ها از ۴ رده به ۸ رده افزایش یافته است و زنان ایرانی می توانند با حجاب خود و بدون هیجگونهمشکلی در این مسابقات حضور یابند و مدال های خوشرنگی کسب کنند.

مینگ هو ونگ در خصوص فرستادن مربی خانم به ایران گفت: قرار بود خانم لینگ برای آموزش وودبال به ایران بیاید که شرایط آن فراهم نشد اما ما شرایط را محیا خواهیم کرد تا زنان ایرانی بتوانند از تجربه مربیان جهانی و بین المللی استفاده کنند.

در ادامه این نشست صمیمانه، سعیدی رئیس فدراسیون گلف کشور گزیده ای از برنامه های فدراسیون را ارائه کرد و گفت: دوره بین المللی وودبال را در سال ۸۸ برگزار کردیم و بعد از آن وقفه ای در این رشته ایجاد شدکه بعد از آن و پس از حضور در مسابقات آسیایی و کسب مقام پنجم توانستیم این وقفه ایجاد شده را جبران کنیم.

سعیدی از ایجاد فدراسیون وودبال خاورمیانه با محوریت ایران خبرداد و افزود: این فدراسیون با شرط عضویت دو کشور تشکیل خواهد شد.

پیرو این جلسه قرار شد مکاتبه ای با فدراسیون بین المللی برای مصوب شدن پوشش زنان ایرانی در مسابقات برون مرزی انجام شود تا بانوان بتوانند با خیالی آسوده در این رقابت ها شرکت کنند.

هم چنین در پایان جلسه هدایایی بین دو طرف رد و بدل شد.
انتهای پیام /

ارسال نظر