|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۹۹

تشکر رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از ششکلانی؛

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره ابلاغیه اخیر رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی به مدیران عامل باشگاههای فرهنگی ورزشی تبریز به نکاتی اشاره کرد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛با توجه به ابلاغیه اخیر رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی به مدیران عامل باشگاههای فرهنگی ورزشی تبریز مبنی بر الزامی بودن ارائه گواهی شرکت در دوره آشنایی با مبانی مبارزه با دوپینگ جهت هرگونه فعالیت رسمی در فوتبال در سال ۹۳ و پیش از ثبت هر نوع قرارداد در هیات استان، هاشمیان رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از رئیس هیات فوتبال استان آذرابیجان شرقی تقدیرو تشکر کرد.
احمد هاشمیان دراین باره گفت: این امر نشان دهند توجه به اهمیت فوتبال پاک و بازی جوانمردانه است که در بسیاری از استانهای کشور در سالهای گذشته صورت گرفته است. در واقع هیاتهای فوتبال نقش مهمی در برگزاری همایش های استانی ایفا کرده اند اما به دلیل تغییرات مستمر در جامعه فوتبال کشور و ورود اعضای جدید به این جامعه، برگزاری دوره های آموزشی مبارزه با دوپینگ یک موضوع مستمر و دائمی است که باید هر سال توسط هیاتهای استانی به آن پرداخته شود.
وی در ادامه بیان کرد: از این فرصت استفاده کرده و ضمن تشکر از رئیس هیات آذربایجان شرقی و همکاران ایشان در کمیته پزشکی هیات، از کلیه روسای هیاتهای استانها می خواهم تا موضوع مبارزه با دوپینگ را از مسیر فرهنگ سازی و آموزش در اولویت فعالیت های خود قرار دهند و با برگزاری همایش های آموزشی آشنایی با مبارزه با دوپینگ از ترویج این پدیده مضموم و غیر اخلاقی و همچنین آسیب پذیر به واسطه استفاده از داروهای ممنوعه جلوگیری کنند.
رئیس کمیته پزشکی در پایان گفت: کمیته فدراسیون آمادگی خود را جهت اعزام مدرسین و هر گونه همکاری لازم با هیاتها اعلام می کند و امیدوارم که فصل ۹۴-۹۳ رقابتهای رسمی فوتبال کشور به مراتب سالی پاکتر از نظر دوپینگ نسبت به دوره های قبل باشد و این امر میسر نمی شود مگر از طریق فرهنگ سازی و آموزش.
انتهای پیام /

ارسال نظر