|
|
کدخبر: ۱۷۲۶۹۳

چرا باید پرطرفدارترین و پرافتخارترین باشگاه کشور حسرت دیگران را بخورد؟

عضو کمیته فنی پرسپولیس گفت: شائبه های پیش آمده در مورد کمیته فنی برای این است که دیدگاه درستی نسبت به آن وجود ندارد. این کمیته اولین قدم برای تبدیل شدن پرسپولیس از یک تیم به یک باشگاه است.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از سایت باشگا پرسپولیس، حسین عبدی اظهار داشت: قرار است در جلسه ای که در باشگاه خواهیم داشت، درباره شرح وظایف کمیته فنی و انتظاراتی که از ما وجود دارد، صحبت کنیم و پس از آن می توان درباره آن چه قرار است اتفاق بیفتد حرف زد.

وی در پاسخ به مطالبی که درباره تداخل در امور فنی و ایجاد کشمکش ها مطرح می شود، ادامه داد: من فکر می کنم بخشی از این اظهارنظرها و تفکرات ناشی از عدم اطلاع از کارآیی کمیته فنی یا نوع همکاری های درون سازمانی در یک باشگاه است. اگر بخواهیم از یک تیم به یک باشگاه تبدیل شویم، مسائل فنی گوناگونی وجود دارد که باید درباره آنها ارائه راهکار شود. به طور کلی هر کاری صورت بگیرد برای این است که به سود باشگاه باشد. همه برای موفقیت تیم تلاش می کنند. همه ما باید به جای گذاشتن فکر و وقت روی مسائل بیهوده، دست به دست هم بدهیم تا باشگاه بهتری داشته باشیم.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: می دانم این شائبه وجود دارد که کار کمیته فنی با کادر فنی تداخل دارد ولی ما درباره دو موضوع متفاوت صحبت می کنیم. کادر فنی با تیم سر و کار دارد ولی کمیته فنی تمام باشگاه را در بر می گیرد. طبعا مهمترین بخش کار، همان تیم اصلی است که ویترین باشگاه است اما بخش اعظم و اصلی کار کمیته فنی توجه به زیر ساخت های باشگاه و فوتبال پایه است. در واقع کمیته فنی باید تلاش کند باشگاه فقط یک تیم نباشد. تفاوت بین تیم و باشگاه همین است. یک تیم شاید خوب نتیجه بگیرد ولی چون پشتوانه ندارد، ممکن است تا سال ها موفق نباشد. در همین ایران که فوتبال حرفه ای به آن شکل نداریم. تفاوت ها در این دو مقوله را شاهد هستیم. چرا باید پرطرفدارترین و پرافتخارترین باشگاه کشور حسرت دیگران را بخورد؟

عبدی در پاسخ به این سوال که در گذشته نیز، چنین مسائلی مطرح شده است و آیا امیدوار است اینبار شرایط فرق کند، تصریح کرد: این درست که در کشور ما رفتار با فوتبال، آماتوری است ولی بالاخره باید از یک جایی شروع کنیم. باشگاه های ما در هر سطحی می توانند ساختاری حرفه ای داشته باشند، پرسپولیس که جای خود را دارد.

عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس درباره تاثیر حساسیت هایی که وجود دارد، گفت: نباید بترسیم. این حساسیت ها خوب است. حرف ها باید زده شود تا شرح وظایف روشن شود. شرح وظایف باشد، مشکلی پیش نمی آید. الان مطرح می شود بارسلونا که بیشترین بازیکن را در جام جهانی پیش رو دارد، اکثر نفرات خود را از تیم های زیر مجموعه خود مثل تیم دومش جذب کرده است. قصد مقایسه نداریم ولی مگر چند سال قبل با اصرار ما تیم «ب» تشکیل نشد؟ به سر آن چه آمد؟! چرا بازیکن پایه ما به خاطر اینکه بعد از تیم امید جایی ندارد، باید به فولاد و یا گسترش برود و آنجا بدرخشند تا با قیمت نجومی برگردند.

عبدی در پایان افزود: من به عنوان کسی که از ۱۳،۱۴ سالگی بیشتر عمرم را در پرسپولیس گذراندم می گویم به جای آنکه هر چه داریم و نداریم را برای کسب عنوان در یک فصل هزینه کنیم، بخشی را هم برای کسب عناوین آینده خرج کنیم. بالاخره یک گروهی باید این شجاعت را به خرج بدهد. برای اینکه این هزینه هم درست و هدفمند صرف شود، کمیته فنی لازم داریم.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر