|
|
کدخبر: ۱۷۳۴۲۰

۳۴ روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

bleacherreport در گزارشی به بررسی بهترین خطوط تیم های حاضر پرداخته که در آن خط حمله حریف تیم ملی ایران در صدر ایستاده است.

به گزارشخبرگزاری فارس، در حالی که ۳۴ روز به آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باقی مانده است و بسیاری از تیم های فهرست های اولیه بازیکنان خود برای حضور در این جام را اعلام کرده اند باید دید کدام تیم ها در کدام منطقه دارای بهترین بازیکنان هستند و نقطه قوت آنها در کدام بخش است.

Bleacher Report تیم های حاضر در جام جهانی را مورد ارزیابی قرار داده و همه آنها را در چهار پُست دروازه بان، خط دفاع، خط میانی و خط حمله بررسی کرده است.

دروازه بان:بلژیک

تیم ملی فوتبال بلژیک دارای دو دروازه بان بسیار خوب است.تیباوت کورتواکه دروازه بان نخست باشگاه اتلتیکو مادرید است وسایمن مینولهکه وظیفه حراست از دروازه باشگاه لیورپول را به عهده دارد. کورتوا بسیار هوشیار است و در موقعیت های تک به تک فوق العاده عمل می کند. انعطاف پذیری بالایی دارد و توانایی های ذاتی اش او را در سال های اخیر به دروازه بانی بسیار خوب بدل کرده است.

رقیب او یعنی مینوله ممکن است توسط برخی از کارشناسان مورد انتقاد قرار بگیرد اما همچنان دروازه بانی بسیار خوب است. او در برخی از دیدارها بدشانس است که اشتباه های وی موجب از دست دادن امتیاز مقابل حریفان شده است.

مانوئل نویرورومن ویندرفلراز تیم ملی آلمان نیز دو دروازه بانی هستند که به نقطه قوت ژرمن ها بدل شده اند.

خط دفاع:برزیل

برزیل در خط دفاع بهترین تیم است. مدافعان سلسائو توانایی های بالایی در کنترل توپ دارند. همان طور که پله دو ماه پیش در FootballAustralia. com گفته بود «برزیل همواره تیم خوبی بوده است اما برای نخستین بار خط دفاعی اش بهتر از خط حمله این تیم است.» خط دفاع برزیل متشکل ازمارسلواز رئال مادرید ودنی آلوساز بارسلونا است که دو تن از بهترین مدافعان کناری دنیا هستند. این دو در کارهای تهاجمی نیز شرکت زیادی دارند و می توانند به نیمار و فرد در امر گلزنی کمک زیادی کنند. بازیکنانی مانندمایکوناز رم ایتالیا ومکسولاز پاری سن ژرمن نیز می توانند بازیکنان ذخیره آنها باشند.

در خط دفاع برزیل اماتیاگو سیلواکه بازوبند کاپیتانی را به بازو می بندد در کنارداوید لوییززوج دفاع میانی را تشکیل می دهند. سیلوا که قدرت سرزنی بالایی دارد در ضربه های ایستگاهی برزیل روی دروازه حریف می تواند یک خطر بزرگ به حساب بیاید.

دو بازیکن دیگری که در تیم ملی برزیل حضور دارنددانتهاز بایرن مونیخ وهنریکاز ناپولی هستند. این دو روی هم رفته ۱۶ بازی ملی در کارنامه شان دارند اما دانته تجربه بسیار خوبی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا دارد و هنریک هم از نمایش های خوب خود در پالمیراس و زمانی که زیر نظر اسکولاری کار می کند بهرمند است.

اسپانیا هم با داشتن بازیکنانی مانندجوردی آلبا، جرارد پیکه، سرجیو راموس و سزار آزپیلیکتایکی از بهترین خطوط دفاعی را در اختیار دارد.

خط میانی:آلمان

ژرمن ها در خط هافبک بسیار قدرتمند هستند.مسعود اوزیلکه ستاره آلمان در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بود اکنون برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت باید با بازیکنانی مانندماریو گوتسه، مارکو رویس، آندره شورله، ژولیان دراکسروتونی کروسبجنگد. به این فهرست باید توماس مولر و لوکاس پودولسکی که در برخی از دیدارها به عنوان هافبک تهاجمی در ترکیب قرار می گیرند را نیز اضافه کرد.

هافبک های دفاعی نیز شاملسامی خدیرااز رئال مادرید وباستین شواین اشتایگراز بایرن مونیخ هستند. ژرمن ها حتا ازفیلیپ لام،کاپیتان تیمشان نیز در برخی از مواقع به عنوان هافبک تدافعی استفاده می کنند.

در تیم ملی فوتبال اسپانیا هم بازیکنانی مانندژاوی هرناندز، آندرس اینیستا، سرجیو بوسکتس، خاوی مارتینز، کوکه، سسک فابرگاس، داوید سیلوا، ژابی آلونسو، تیاگو آلکانتارا و سانتی کازورلاحضور دارند که از نظر تکنیکی می توانند یکی از بهترین خطوط میانی جام جهانی باشند.

خط حمله:آرژانتین

درست است کهلیونل مسیفصل خوبی را سپری نکرده و چند بار هم آسیب دیده و نتوانسته بهترین فرم خود را بیابد اما باز هم ۳۶ گل در ۳۷ مسابقه برای تیمش وارد دروازه حریفان کرده است. او که همواره متهم به کم کاری برای تیم ملی آرژانتین نسبت به تیم باشگاهی اش یعنی بارسلونا می شود باید برای قرار گرفتن در ترکیب باسرجیو آگوئرووگونزالو هیگواینرقابت کند.

آگوئرو که چندین بار در طول فصل آسیب دید ۲۸ گل در ۳۳ دیدار برای منچسترسیتی زده که ۲۶ گل را پیش از سال نو میلادی زده بود. هیگواین ۲۲ گل در ۴۲ دیدار زده اما در رقابت های راهیابی به جام جهانی ۹ بار دروازه تیم های حریف را باز کرد و عنوان بهترین گلزن دور مقدماتی را از آن خود کرد.

جدا از اینکه این بازیکنان استعدادهای فردی بالایی دارند در کنار هم نیز می توانند نمایش خوبی داشته باشند. با توجه به حضور چنین بازیکنان خوبی در ترکیب تیم ملی آرژانتین اما کارلوس توز از یوونتوس جایی در ترکیب آلبی سلسته ندارد. دیگر بازیکنانی که می توانند گزینه مناسبی برای حضور در ترکیب آرژانتین باشندازکوئل لاوتزیاز پاری سن ژرمن ورودریگو پالاسیواز اینترمیلان هستند.

دیگو فورلان، لوییس سوارزو ادینسون کاوانی نیز مهاجمان اروگوئه هستند که می توانند به یکی از نقاط قوت این تیم در جام جهانی بدل شوند.

انتهای پیام / خ

ارسال نظر