|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۱۶

مسابقات چرخ تیز آزاد کشور به مناسبت ولادت مسعود امام جواد(ع) برگزار شد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، در این رویداد که برای اولین بار در ورزش زورخانه ای برای تعیین سریعترین ورزشکار سال برگزار گردید ۴۸ شرکت کننده از استانهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، زنجان، سمنان، یزد، لرستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، فارس، مازندران، البرز و مرکزی با یکدیگر به رقابت پرداختند که جوان ترین آنها ۸ ساله و مسن ترین آنها ۵۷ ساله بود.

رضا قدیانی، سید حسن سبزواری، عباس قنبری، محمد سرابی و مهندس پورعباس کادر داوری و فنی این رقابتها را تشکیل می دادند که با بهره گیری از سنسور و تابلوی امتیاز دهی داوری الکترونیک در مدت زمان ۴۰ ثانیه تعداد دور شرکت کنندگان را اندازه گیری شد و علی جلیچو(البرز) با ۱۰۶ دور در ۴۰ ثانیه به عنوان سریعترین ورزشکار سال ۱۳۹۳ انتخاب شد.

محمد حسین رمضانی(اصفهان)، امیر ارسلان محمدی(مرکزی)، امیر حقیقی(البرز)، محمدرضا درقدمی(خراسان رضوی) و مصطفی واحد(البرز) نیز به ترتیب با ۱۰۴،۱۰۳، ۱۰۲،۱۰۰ و ۱۰۰ دور در ۴۰ ثانیه توانستند مقام های دوم تا ششم را از آن خود کنند.

گفتنی است طی مراسمی ویژه در این رویداد ملی از رحمت اله گل پرور(پیشکسوت و قهرمان اسبق چرخ تیز، متولد ۱۳۰۹ - کاشان) که سالهای متوالی قهرمان چرخ تیز کشور بوده توسط فدراسیون و موسسه پیشکسوتان ورزشهای باستانی با اهدای تندیس و لوح سپاس، تجلیل گردید.

حضور پرشور پیشکسوتان و قهرمانان استان های مختلف به ویژه بزرگان تهران اعم از علی انسانی، مرتضی لبانی، محمد نجات مهر، حسین حاج موسی، سلطانعلی ترخاق و… و پوشش مناسب رسانه ها و پخش زنده تلویزیونی این مسابقات از شبکه ورزش سیما از حواشی جذاب این مسابقه بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر